Naga Marketstabliczka z napisem wall streetGłówne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych ponownie poszybowały na rekordowo wysokie poziomy na zamknięciu sesji w środę po tym, jak bank centralny tego kraju, Rezerwa Federalna (FED), ogłosił rozpoczęcie ograniczania skupu aktywów. Inwestorzy oczekiwali dalszych wskazówek od polityków po dwudniowym posiedzeniu. Sezon publikacji wyników finansowych spółek z amerykańskiego parkietu nadal trwa, zatrzymanie wzrostów nie jest więc przesądzone.

  • W środę główne indeksy amerykańskie zdobywały nowe, rekordowe poziomy
  • Indeks S&P 500 wygenerował ruch wzrostowy w zakresie 0,65 procent
  • Prezes FED, Jerome Powell, wywołał wzmocnienie Wall Street i chwilową słabość dolara
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street na rekordowych poziomach

W środę główny rynek w USA odnotował kolejną udaną sesję. Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,29% na zamknięciu z najsilniejszą spółką w składowych – Walgreens Boots Alliance rosnącą 3,1%. Indeks S&P 500 wzrósł w tym samym czasie o 0,65% na czele z FMC Corporation, która wygenerowała potężne 12,64% wzrostu. Technologiczny Nasdaq 100 wzrósł o 1,08% ze spółką T-Mobile rosnącą 5,3%.Tego dnia inwestorzy skupieni byli przede wszystkim na podsumowaniu dwudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej w Stanach Zjednoczonych, która w godzinach popołudniowych miała inwestorom przekazać podsumowanie przeprowadzonych rozmów.

wykres Kurs indeksu SP500 H1 04.11.2021
Kurs indeksu SP500 H1 04.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Prezes Fed Jerome Powell, odpowiadając na pytania na konferencji prasowej po ogłoszeniu, podkreślił, że bank jest gotowy do zmiany swojej reakcji na kryzys i zaznaczył, że nie należy traktować taperingu jako sygnału do podwyżki stóp procentowych w najbliższym czasie. Co ważne, nowo ogłoszone kontury planu taperingu Fedu wydają się uspokajać inwestorów giełdowych, którzy nadal nie wykazują awersji do ryzyka, co przekłada się na dalsze wzrosty na rynku akcyjnym.

Tymczasem sezon publikacji wyników finansowych nadal trwa, choć najważniejsze spółki z amerykańskiego parkietu przekazały już swoje podsumowania. Tego dnia opublikowano raport spółki Booking Holdings, który finalnie odnotował niewielki spadek akcji po tym, jak raport wykazał, iż wyniki za trzeci kwartał wskazały na wzrost trendów w podróżach, szczególnie w Europie, a przychody wzrosły o 77% w porównaniu do zeszłego roku i przekroczyły szacunki Wall Street.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here