Naga MarketsAmerykański rynek akcji otwierał się spadkowo podczas pierwszej sesji nowego miesiąca i kwartału, sygnalizując kontynuację presji sprzedażowej po tym, jak indeks Dow Jones zamykał najgorszy okres od 1987 roku. Negatywne nastroje napędza wzrost liczby zarażonych koronawirusem do 190 tysięcy osób oraz ostrzeżenia Donalda Trumpa przed „bardzo bolesnymi dwoma tygodniami” oraz możliwością sięgnięcia przypadków śmiertelnych w USA do 240 tysięcy.


Dow Jones i S&P 500 tracą od początku roku niemal 25%

W momencie otwarcia rynków amerykańskich w środę trzy główne indeksy osuwały się o co najmniej 3%:

  • S&P 500: -95,71 pkt., do 2488,88 (-3,7%)
  • Dow Jones: -851,95 pkt., do 21065,21 (-3,9%)
  • Nasdaq: -236,43 pkt., do 7463,67 (-3%)

Wykres S&P 500 rysuje lukę spadkową, utrzymuje się jednak nad poziomem 2500 pkt. który w trakcie środowej sesji będzie pełnił rolę istotnego wsparcia.

S&P 500 z luką spadkową w środę. Źródło: Tradingview.com
S&P 500 z luką spadkową w środę. Źródło: Tradingview.com

Akcje w USA silnie tracą na otwarciu, a główne indeksy spadają o ok. 3 proc. S&P500 został zrzucony w okolice 2500 pkt. Nowy kwartał rozpoczyna się przy rosnących obawach o rosnącą liczbę ofiar koronawirusa na świecie z Nowym Jorkiem jako epicentrum kryzysu zdrowotnego. Ostrzeżenie prezydenta Trumpa, że USA czekają dwa „bolesne” tygodnie, podsyca porzucanie akcji – komentuje Konrad Białas z TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułREIT-y na rynku nieruchomości. Poznaj instrument inwestycyjny z zachodu
Następny artykułUSA: Przemysłowy PMI spada najszybciej od ponad dekady. ISM nieco lepiej
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here