Naga MarketsWall Street z kolejnymi wynikami kwartalnymi, nieznaczne cofnięcie w EuropiePo wczorajszych niewielkich wzrostach na rynku akcji, wtorkowa sesja przyniosła cofnięcie na głównych parkietach w Europie. Ostatecznie niemiecki DAX zamknął się 0,2% niżej, londyński FTSE100 stracił 0,3%, a francuski CAC40 zakończył sesję w rejonach poziomu odniesienia (-0,03%).

Wall Street dostarczy dziś porcji kolejnych raportów kwartalnych

W przypadku Giełdy Papierów Wartościowych, zmienności także nie zachwycała. Indeks dwudziestu największych spółek przecenił się 0,3%. Wśród blue chipów najmocniej przeceniły się akcje Dino Polska i Mercator Medical. Z kolei na ponad 1% plusie dzień zakończyły KGHM i PGE. Niemniej sytuacja techniczna na WIG20 pozostaje bez zmian, notowania pozostają w konsolidacji. Ważna strefa oporowa wypada w rejonach poziomu 2015 pkt, z kolei najbliższe krótkoterminowe wsparcie znajduje się przy 1960 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o sesję za oceanem, we wtorek obserwujemy nieznaczne cofnięcie na głównych indeksach giełdowych. Mimo iż wczorajsze wyniki Tesli okazały się lepsze od oczekiwań, na rynku nie widać nadmiernego optymizmu, a sama spółka zniżkuje około 3%. Patrząc na główne indeksy, w momencie przygotowywania tego komentarza najmocniej traci Nasdaq, który notowany jest 0,25% niżej. S&P500 oraz Dow Jones zniżkują około 0,1%, a na 0,14% plusie znajdziemy indeks Russell 2000.

Warto jednak zaznaczyć, że dziś czeka nas kolejna porcja publikacji wyników kwartalnych kluczowych spółek technologicznych z Wall Street. Po zamknięciu handlu swoje raporty opublikują między innymi Alphabet i Microsoft. Obie spółki znalazły się w wczoraj na najwyższych poziomach w historii. Ewentualne rozczarowanie danymi może się więc przełożyć na realizację zysków. Z kolei w przypadku lepszych wyników od prognoz, może dojść do ustanowienia nowych rekordów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoin wykres | notowania pgnig | bitcoin kurs 2020 | cena akcji biomed | notowanie kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here