Naga MarketsWall Street z ETF-em na spółki kryptowalutowe. Obejmuje podmioty z branży zielonej energii i ESGW Stanach Zjednoczonych na Wall Street uruchomiony został fundusz ETF skupiający się na bardziej przyjaznych środowisku spółkach powiązanych z infrastrukturą kryptowalutową oraz wydobyciem cyfrowych aktywów. Viridi Cleaner Energy Crypto-Mining and Semiconductor ETF rozpoczął notowania we wtorek 20 lipca na New York Stock Exchange (NYSE) pod symbolem “RIGZ”.

„Kryptowalutowy” ETF dostępny na Wall Street

Produkt ten jest częścią rosnących wysiłków mających na celu przyciągnięcie inwestorów głównego nurtu koncentrujących się na kwestiach środowiskowych, społecznych i zarządzaniu, czyli inwestowaniu w odpowiedzialną społecznie branżę ESG.Viridi Funds, który uruchomił nowy produkt inwestycyjny twierdzi, że ETF inwestuje również w przedsiębiorstwa infrastruktury wydobycia kryptowalut i firmy produkujące podzespoły niezbędne do zasialania koparek, takie jak Samsung Electronics, Nvidia Corp. i Advanced Micro Devices.

Prezes Viridi, Wes Fulford (w przeszłości związany z Bitfarms) powiedział, że fundusz skupi się na promocji czystej energii. Powiedział, że migracja wydobycia z Chin do Ameryki Północnej jest dobrą wiadomością, ponieważ ponad połowa operacji wydobywania kryptowalut w regionie wykorzystuje teraz odnawialne źródła energii:

– Dzięki temu co stało się w Chinach, wykorzystywana moc jest dramatycznie niższa niż na początku czerwca. I to również zapewnia dodatkową korzyść, że więcej mocy obliczeniowej znajduje drogę do innych jurysdykcji, zwiększając decentralizację sieci oraz jej ogólne bezpieczeństwo – komentował Fulford.

Jak dodał, sieci Bitcoin i Ethereum całkiem dobrze odnoszą się do literek “S” i “G” z zasad ESG, a nowy EFT będzie dodawał “E”. Stwierdził, że rynek cały czas znajduje się we wczesnym stadium rozwoju, a “fala przypływu instytucjonalnych pieniędzy” dopiero nadejdzie.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin stał się mniej szkodliwy dla środowiska

Według raportu CNBC z 20 lipca, wydobycie BTC nie jest już tak złe dla środowiska jak kiedyś. Starsze i mniej wydaje maszyny są wyłączane w Chinach, a operacje przenoszą się do bardziej przyjaznych dla środowiska lokalizacji. Ameryka Północna skoczyła z piątego na drugie miejsce pod względem wydobycia i obecnie odpowiada za prawie 17% wszystkich BTC wykopanych globalnie.

Duże operacje wydobywania kryptowalut z siedzibą w Stanach Zjednoczonych będą czerpać ogromne korzyści ze zwiększonego udziału w rynku i dominacji hash rate. Pozytywnie powinno wpłynąć to na działalność notowanych na Wall Street firm takich jak: Riot Blockchain, Marathon, Hut 8 i Hive Blockchain. To właśnie one powinny być największymi beneficjentami wielkiej migracji górników z Chin.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw prognozy 2020 | nasdaq kurs | gpw notowania | famur notowania | kurs akcji lotos | cfd broker | kurs eur usd |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here