Naga MarketsWall Street z dobrymi wynikami, DAX zyskał wczoraj 0,7 proc.Ostatnia sesja przed długim weekendem nie była zbyt udana dla warszawskich inwestorów, bowiem WIG20 stracił 0,6%, a mWIG40 ok. 0,1%. In plus wyróżnił się jedynie sWIG80, który podniósł się o 0,6%. Poza GPW wolne wczoraj mieli inwestorzy w Wielkiej Brytanii. W tym czasie DAX zyskał 0,7%, a CAC40 ok. 0,6%. Za oceanem DJIA wzrósł o 0,7%, a S&P500 o 0,3%.

DAX z dobrym wynikiem, S&P500 wzrósł o 0,3%

Główne indeksy w Azji (Japonia, Chiny) mają dziś wolne z racji obchodzonych świąt. W kalendarium makro nie będzie zbyt wielu odczytów. Ciekawsze wydają się jedynie odczyt PMI dla brytyjskiego przemysłu za kwiecień oraz zamówienia w amerykańskim przemyśle. 30 kwietnia zakończyliśmy sezon publikacji raportów za 4Q’20 (w ten dzień opublikowano aż 67 sprawozdań rocznych) i płynnie przechodzimy w okres raportowania wyników za 1Q’21. W bieżącym miesiącu inwestorzy z pewnością będą z uwagą śledzili doniesienia ze strony spółek i wpływu znoszenia obostrzeń na ich biznesy (od dziś otwarte będą m.in. obiekty handlowe).

Te artykuły również Cię zainteresują
Druga połowa kwietnia przyniosła wzrosty na WIG20 i próbę wybicia z 5-miesięcznego trendu bocznego, pytanie jednak czy nie dojdzie do korekty (zgodnie z powiedzeniem „sell in May and go away”).

Autor: Adrian Górniak, analityk BDM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here