Naga Markets

Poniedziałek nie przyniósł rozstrzygnięć ze względu na absencję inwestorów z USA, gdzie obchodzono Dzień Martina Lutera Kinga. Dolar próbował nieco odbijać, ale później ruch ten został zredukowany. Dzisiejszy ranek przynosi nieco mieszane wskazania. W nocy opublikowane zostały dane z Chin, które wypadły nieco lepiej od prognoz, chociaż nie poprawiło to klimatu wokół juana, który kontynuował rozpoczętą wczoraj korektę zwyżek z ostatnich tygodni i jest dzisiaj najsłabszą walutą. Inwestorzy zwrócili uwagę na działania Ludowego Banku Chin, który zdecydował się po raz kolejny dostarczyć płynność przez działania na 7 i 14-dniowych operacjach reverse repo.

  • Rynek czeka na jutrzejsze posiedzenie Banku Japonii, dane makro z USA oraz zachowanie się Wall Street
  • Umiarkowana reakcja rynków na dzisiejsze dane z Chin skłania do ostrożności w krótkim terminie? Rynek się przegrzał?
  • Techniczny przegląd sytuacji na głównych rynkach prezentuje Marek Rogalski

W gronie najsilniejszych walut są dzisiaj dolar nowozelandzki, funt i frank (w grupie G-10). Teoretycznie dobre zachowanie się Antypodów, oraz funta można wiązać z oczekiwaniami, co do kontynuacji rajdu ryzyka na rynkach, ale wiele będzie zależeć od tego jak dzisiaj i w kolejnych dniach zachowają się indeksy na Wall Street, które znalazły się w kluczowych z punktu widzenia analizy technicznej miejscach.

W kalendarzu dzisiaj za nami już dane dotyczące płac w Wielkiej Brytanii (w grudniu były minimalnie lepsze), a przed nami dane ZEW z Niemiec (rynek spodziewa się dalszej poprawy nastrojów w styczniu), oraz dane o grudniowej inflacji CPI w Kanadzie i odczyt indeksu aktywności NY Empire State w USA za styczeń (obie te publikacje spłyną o godz. 14:30).

Redakcja poleca również:

Bossa


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCo dalej z cyfrowym euro? Ministrowie eurozony wydali oświadczenie
Następny artykułEthereum Shanghai Hard Fork coraz bliżej. Liczba walidatorów przekroczyła 500 tys.
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here