Naga Markets

Wall Street wycenia kolejną podwyżkę stóp procentowych. Kurs USD/PLN w korekcie S&P 500 po osiągnięciu trzymiesięcznych szczytów rozpoczął korektę. Inwestorzy giełdowi przeszli w tryb risk-off po konferencji prezesa Fed w Jackson Hole. Aktualnie znacznie wzrosły oczekiwania odnośnie podwyżki stóp procentowych we wrześniu, co studzi sentyment na rynkach. Inwestorzy byli w szale zakupów, który rozpoczął się po tym jak dane o inflacji w USA za lipiec wypadły poniżej oczekiwań. Obecnie większość rynku powraca do rzeczywistości i zaczyna wyceniać kolejne podwyżki.

  • Narzędzie FedWatch z grupy CME pokazało, że rynki wyceniają z 70,5% prawdopodobieństwem podwyżki stóp o 75 pb. w przyszłym miesiącu.
  • Spadki na S&P 500 przybierają na sile podczas wtorkowej sesji 
  • Inwestorzy stracili nadzieję na wzrosty po wystąpieniu Jerome Powella na konferencji w Jackson Hole
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wall Street wycenia kolejne podwyżki stóp procentowych

Notowania S&P 500 kontynuują rozpoczętą przed dwoma tygodniami wyprzedaż. Cofnięcie rozpoczęło się niewinnie od nieudanego testu średniej 200 okresowej. Następnie jastrzębie komentarze urzędników Fed i prawie pewna podwyżka stóp procentowych o 75 pb. we wrześniu, całkowicie zmieniła sentyment na rynkach.Od wczoraj kurs bezskutecznie próbował powrócić powyżej wcześniej utraconego wsparcia przy 4070 pkt. Poziom ten jest istotny dla kupujących, ponieważ znajduje się przy nim średnia EMA 50.

Notowania US500, D1 Źródło: MT5 XM
Notowania US500, D1 Źródło: MT5 XM

Aktualnie na początku wtorkowej sesji sprzedający po przebiciu poniedziałkowych minimów, naruszyli wsparcie zlokalizowane przy 4000 pkt. Tak dynamiczna przecena może zostać zatrzymana dopiero przy następnym ważnym wsparciu, zlokalizowanym przy 3900 pkt.

Oscylator MACD i RSI potwierdzają spadki i jednocześnie nie wskazują skrajnych odczytów, RSI wynosi ponad 38 pkt.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Notowania polskiej waluty w stosunku do dolara wykazywały się siłą w ostatnich daniach. Złoty zainspirowany odbiciem na EUR/USD, powrócił jednak tylko do najbliższego wsparcia, co nie zmiana sytuacji technicznej na wykresie.

Obecnie USD/PLN konsoliduje się po dotarciu do 4,70, dolar wykorzystał cofnięcie do schłodzenia oscylatorów, zwłaszcza RSI, które teraz ma wartość 57 pkt., co daję możliwość do dalszych wzrostów.

XTB
Notowania USD/PLN, D1 Źródło: MT5 XM
Notowania USD/PLN, D1 Źródło: MT5 XM

Przed osiągnięciem wieloletnich szczytów na drodze dolara stoi w tym momencie tylko jeden opór, zlokalizowany przy strefie ok. 4,80, następny przystanek możliwy będzie dopiero przy 4,90.

W przypadku dalszego osłabienia dolara i spadków na USD/PLN, warto zwrócić uwagę na średnią EMA 50, która może stanowić najbliższe wsparcie dla byków.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | najniższy kurs forinta | kursy kryptowalut prognozy | azoty akcje notowania | cena akcji lotos | dzisiejszy kurs hrywny | bitcoin nowości |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here