Naga MarketsIndeksy w USA giełda Wall streetCarson Block, inwestor i założyciel Muddy Waters Research oraz osoba znana głównie z odkrywania i zarzucania oszukańczych praktyk księgowych w chińskich spółkach notowanych na giełdzie twierdzi, że obecnie rynki wchodzą w stan “niedorzeczności”. Twierdzi również, że zamieszanie pomiędzy grupą indywidualnych inwestorów korzystających z forum Reddita a grupą profesjonalnych inwestorów podkreśla tylko problemy, które pojawiają się na rynku wspieranym przez “politykę łatwego pieniądza” Rezerwy Federalnej.

  • Carson Block wysuwa kilka ciekawych wniosków odnośnie do obecnej sytuacji na rynkach
  • Z jednej strony inwestor twierdzi, że rynki wchodzą już w stan “niedorzeczności”, z drugiej zaś, że to, czego byliśmy niedawno świadkami w przypadku spółki GameStop Corp. to nie jest zbieg okoliczności
  • Czy użytkownicy Reddita są zasłoną dymną walki między funduszami hedgingowymi?

Sytuacja na Wall Street zmienia się – wiele z funduszy może nie przeżyć “nieracjonalnych” skoków spółek

Carson Block, inwestor, który w wielu przypadkach miał rację rozgłaszając skandale w spółkach i grając na krótko przeciw nim – tym razem wypowiada się w sprawie obecnego kontekstu rynków oraz sytuacji związanej z głośną sprawą GameStop. Według inwestora, rynki docierają do astronomicznych poziomów, przy których każdy powinien być ostrożny. Choć jak twierdzi – nie jest jeszcze sam za szukaniem wejścia w pozycje krótkie na wielu akcjach – to fala niedorzecznych wzrostów może skończyć się bardzo szybko, szybciej niż myślimy.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jesteśmy w tym punkcie, w którym rynki akcji są po prostu niedorzecznie wysokie, a z tą niedorzecznością zawsze jest problem. Prędzej czy później dojdzie do załamania, a na jego końcu pojawi się awersja do ryzyka – podał założyciel Muddy Waters.

Dodatkowo również, jako inwestor specjalizujący się w wyszukiwaniu spółek przewartościowanych lub takich, które rynek przecenia, odniósł się do ostatniej sprawy z funduszem Melvin Capital Management oraz spółki, która praktycznie załatwiła fundusz w całości – GameStop.

Według nieg zachodzi tutaj domniemanie o możliwość udziału w całym procederze innego funduszu.

Nie ma żadnych fundamentów, które uzasadniają akcje rosnące ponad piętnastokrotnie ta – mówi odnosząc się do indywidualnych inwestorów, którzy gromadzą się na stronach takich jak Reddit. Choć jak sam zauważa, jest to pokłosie taniego pieniądza zalewającego rynki, to może za tym stać również inny fundusz.

Lista ofiar w tej walce takich jak Melvin Capital Management i Maplelane Capital, do funduszy prowadzonych przez firmy takie jak Greenlight Capital Davida Einhorna czy Renaissance Technologies może być coraz większa.

Dla Carsona Blocka tego typu ruchy wyglądają mniej jak produkt zamówień detalicznych inwestorów napędzanych przez Reddit, a bardziej jak krótka presja funduszy hedgingowych skierowana na inne fundusze hedgingowe. Prawda z całą pewnością wypłynie za parę miesięcy, ponieważ sytuacje takie jak te są zbyt głośne, aby nie dojść ostatecznie do prawdy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomedlub notowania | waluty online forex | gbp online | bitcoin era | wartość pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here