Naga MarketsWall Street w odwrocie przed Świętem Dziękczynienia. Rynek napiera na decyzje FEDJutro w kalendarzu przypada najważniejsza uroczystość w Stanach zjednoczonych, czyli  Święto Dziękczynienia, z tego powodu giełdy papierów wartościowych nie będą działać, a handel na pozostałych rynkach również będzie ograniczony. W piątek natomiast na większości rynków czeka nas skrócona sesja. Dzisiaj mamy ostatni normalny dzień handlu w tym tygodniu, który przebiega raczej w słabszych nastrojach, choć z minuty na minutę sytuacja ulega poprawie.

Wall Street cechuje się dziś słabszymi nastrojami

Sesja giełdowa na Wall Street rozpoczęła się dzisiaj w słabszych nastrojach, po dosyć słabej sesji w Europie. Oczekiwania dotyczące szybszych zmian w polityce monetarnej wpływają na nieco gorsze nastroje na rynkach giełdowych. Dzisiaj zostały one wzmocnione poprzez najniższy odczyt wniosków o zasiłek dla bezrobotnych od 1969 roku! Wstępne wnioski o zasiłek wypadły na poziomie 199 tys. i nie znajdowały się one tak nisko nawet przed pandemią. Mocny rynek pracy oraz pozytywne dane dotyczące wydatków konsumenckich powinny skłonić Fed do szybszego działania.Z drugiej strony mamy również mocne obawy dotyczące kolejnej fali koronawirusa. Największe obawy dotyczyły Niemiec, czyli największej gospodarki w Europie. Okazuje się jednak, że nowa koalicja rządząca w Niemczech zdecydowała się odrzucić wniosek ustępującej kanclerz Niemiec, Angeli Merkel o wprowadzeniu narodowego lockdownu. To z kolei doprowadziło do poprawy nastrojów. Nie jest wobec tego wykluczone, że dzisiejsza sesja zakończy się pozytywnie, choć w przypadku Europy sytuacja jest niejednoznaczna. Na pół godziny przed zamknięciem DAX znajduje się w wyraźnym odwrocie, ale indeksy w Wielkiej Brytanii, Francji czy Włoszech notują wzrosty.

Pomimo nieco lepszej sytuacji na polskim złotym, negatywne nastroje z Niemiec przekładają się również na inwestorów z polskiego parkietu. Indeks WIG20 kończy dzień o niemal 1% niżej.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here