Naga Markets

Czy wyższa inflacja zagraża hossie w USA? Artyści Rynków CMC MarketsProces odmrażania gospodarki w połączeniu z ekspansywną polityką fiskalną wywiera w Stanach Zjednoczonych coraz większą presję inflacyjną, jednak ta aktualnie nie powoduje strachu wśród inwestorów. Tak długo, jak FED ma ją pod kontrolą (w okolicach celu inflacyjnego), tak długo nie powinna być ona zagrożeniem dla hossy, wskazują Łukasz Wardyn i Maciej Leściorz z CMC Markets.

  • Aktualny poziom inflacji w USA nie zagraża hossie, wskazuje rozmówca Comparic24.
  • Dopiero wyraźny i długotrwały wzrost powyżej celu inflacyjnego mógłby zasiać strach wśród inwestorów.
  • W najbliższym czasie giełda może być dodatkowo podsycana przez oczekiwanie na wyniki za 1 kwartał 2021.Czy wyższa inflacja zagraża hossie w USA?

Jak wskazuje Łukasz Wardyn, na kanale Comparic24, aktualnie inwestorów nie przeraża fakt rosnącej inflacji. Dopóki wskazania te znajdują się w okolicach zakładanego celu inflacyjnego (lub nieznacznie powyżej), to nie widzą oni w tym zagrożenia, ponieważ jest ona pod kontrolą. Również obecne komunikaty FED-u wskazują, że aktualnie priorytetem jest niskie bezrobocie, a nie walka z inflacją (dopóki znajduje się w „sensownych” przedziałach, podejście symetryczne).

Zobacz również: Grodno korzysta z zielonych trendów i zwiększa zysk netto o 27%. Analiza fundamentalna Konrada Książaka

Warto jednak zaznaczyć, że dalsze wzrosty odczytów mogą taki niepokój powodować. Jeśli inflacja w Stanach dalej będzie rosnąć, a dodatkowo nie będzie to efekt krótkoterminowy, spowodowany odmrożeniem gospodarki, to wtedy inwestorzy mogą zacząć się obawiać.

Wyniki za pierwszy kwartał podsycą nastroje w USA?

– Jest świetne po prostu. Najbardziej podobają mi się te wszystkie dyskusje, które właściwie mamy od kilku miesięcy, że no to już są za wysokie poziomy dla rynku amerykańskiego i inwestorzy będą się przesiadać na rynki wschodzące. Cały czas tego nie ma, a to już jest od później jesieni ubiegłego roku, o tym słyszymy. Widać kto jest liderem i gdzie płynie kapitał, zarówno na rynek wtórny, jak i rynek pierwotny. Technicznie po prostu klasyczna hossa. – wskazuje Łukasz Wardyn.

Jak dodaje Maciej Leściorz z CMC Markets, sezon wyników na amerykańskiej giełdzie lubi dodatkowo podsycać nastroje, a już wkrótce zaczną być publikowanie wyniki za 1 kwartał 2021. Dodatkowe podsycanie wynika z tego faktu, że oczekiwania wobec wyników były mocno wyważone, to skutkowało wzrostami w chwili zaprezentowania wyników lepszych od oczekiwań, co nie było trudne wobec właśnie tych wstrzemięźliwych prognoz.

– Inwestorzy już są przyzwyczajeni do przebijania, więc jeżeli to przebicie nie będzie zbyt duże, w stosunku do oczekiwań, to może to przynieść odwrotny efekt. W praktyce wiemy, że w tym momencie rynki są bardzo nagrzane, więc taka sytuacja mogłaby spowodować ich drastyczne ochłodzenie i być może spadek oczekiwań względem kolejnych kwartałów. Tym bardziej że coraz większa jest świadomość inwestorów co do tego, że kolejne kwartały, pomimo tego, że gospodarka ożywa, to wcale nie muszą być tak dobre, bo ta na prawdę wiele spółek zyskuje na tym, że konsumenci mają rozdawane środki. – wskazuje goście z CMC Markets.

NED

Coinbase debiutuje w USA

– Jest to emocjonujący i wyczekiwany debiut. Debiut, który może też mieć przełożenie na rynek kryptowalut, wiec pod tym kątem sukces tego debiutu pokazuje też sukces rynku kryptowalut i tak też było to przez rynek odbierane. Wczoraj cena referencyjna była na poziomie 250 dolarów. Rynek już się otworzył powyżej tej ceny na poziomie 380 i w ciągu dnia podszedł pod 430 dolarów. – wskazuje Maciej Leściorz z CMC Markets.

Choć niewątpliwie debiut Coinbase zaliczyć można do udanych i emocjonujących, to warto mieć na uwadze, jak podkreślają rozmówcy Comparic24, że obecnie panuje pewnego rodzaju moda na kryptowaluty, która powoduje zwiększenie obrotów, czyli to, co przynosi spółce przychody, zyski. To tworzy swego rodzaju zagrożenie, ponieważ same kryptowaluty nie muszą spaść, jednak wystarczy spadek zainteresowania, spadek obrotów, aby spółka była na tym stratna, bo zmniejszy się wtedy ich strumień wpływów.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig cena akcji | kursu funta | kryptowaluty wiadomości | dlaczego akcje pgnig spadają | gpw komentarze |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here