Naga MarketsAmerykańskie indeksy pod presją FEDu. Co napędzało rynki?Główne rynki w Stanach Zjednoczonych zakończyły środową sesję na zielono, a technologiczny indeks Nasdaq wzrósł o ponad 100 punktów po raporcie Rezerwy Federalnej (Fed), w którym ujawniono, że bank centralny zacznie ograniczać zakupy aktywów przed końcem 2021 roku. Kilku urzędników Fed powiedziało, że wolą nawet szybszą redukcję obecnego tempa miesięcznych zakupów papierów wartościowych.

  • Wall Street zamknęło sesję w środę niewielkimi wzrostami
  • Obecnie inwestorzy patrzą w stronę Fedu, który zacznie ograniczać zakupy aktywów przed końcem 2021 roku
  • Obawy o inflację jednak nadal pozostają w centrum uwagi obserwatorów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street. Główne rynki rosną wraz z inflacją, co na to Fed?

Amerykańskie rynki w większości zamykają się w środę na zielonym terytorium. Indeks Nasdaq wzrósł o ponad 100 punktów po raporcie Rezerwy Federalnej, w którym ujawniono, że bank centralny zacznie ograniczać zakupy aktywów przed końcem 2021 roku. Wczoraj Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych opublikowała protokół z wrześniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, w którym znalazły się istotne uwagi dotyczące harmonogramu rozpoczęcia ograniczania zakupów aktywów.W raporcie znajdujemy informację o tym, że „uczestnicy rynku zwrócili uwagę na komunikaty decydentów sugerujące, że tapering zakupów aktywów mógłby rozpocząć się w tym roku i zakończyć się w połowie 2022 roku. Około połowa respondentów ankiety przeprowadzonej przez Desk wśród głównych dealerów i uczestników rynku uznała grudzień za najbardziej prawdopodobny termin pierwszej redukcji tempa zakupów netto, choć respondenci przywiązywali również dużą wagę do tego, że pierwsza redukcja nastąpi w listopadzie.

wykres Kurs indeksu S&P 500 H1 14.10.2021
Kurs indeksu S&P 500 H1 14.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Decyzja ta obejmowałaby comiesięczne redukcje tempa zakupów aktywów o 10 mld USD w przypadku papierów skarbowych i 5 mld USD w przypadku agencyjnych papierów zabezpieczonych hipoteką (MBS), a Fed zakończyłby zakupy około połowy 2022 roku. W tym również Wall Street ważyła uważnie obserwowany odczyt dotyczący inflacji, który wypadł lepiej niż oczekiwano. Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) dla wszystkich pozycji w USA odnotował roczny wzrost o 5,4% we wrześniu jak podało w środę Biuro Statystyki Pracy.

Indeks Dow Jones zamknął się bez zmian, natomiast kontrakty na technologiczny Nasdaq 100 podskoczyły o 0,77%, a najsilniejsza spółką w indeksie okazała się CrowdStrike Holdings, która wzrosła o 7,00%. Indeks S&P 500 z kolei wzrósł o 0,30%, a AMD awansowało o 3,92%. Euro zyskało 0,55% w stosunku do dolara.

Autor poleca również:

invest

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here