Naga MarketsWall Street w górę drugi dzień z rzędu: Dow Jones, S&P 500 oraz Nasdaq na zielonoOtwarcie amerykańskiego parkietu przynosi ze sobą dalsze umocnienie głównych indeksów, w reakcji na porozumienie w sprawie pakietu stymulacyjnego w walce z koronawirusem, którego wartość w USA ma wynieść 2 biliony dolarów. Indeks S&P 500 zyskiwał po godzinie 14:30 niespełna 0,9%, Dow Jones pogłębiał wtorkowe zyski o 2%, a Nasdaq rósł o 1,2%. W tym samym czasie w Europie niemiecki DAX traci 0,8%, a polski WIG20 0,5%.


Wall Street pozytywnie reaguje na program 1200+ zaakceptowany przez Biały Dom i Senat

Rynek akcyjny w USA rozpoczynał środową sesję od wzrostów pozytywnie reagując na plan programu 1200+, w ramach którego każdy Amerykanin otrzyma czek pieniężny od rządu. Jest on efektem porozumienia pomiędzy Senatem i Białym Domem, które uzgodniły szczegóły pakietu pomocowego wartego 2 biliony dolarów.

O godzinie 14:35 wartość trzech głównych indeksów na Wall Street kształtowała się następująco:

  • S&P 500: +20.95 pkt. (+0.86%) do 2,468.28
  • Dow: +413 pkt. (+2.00%) do 21,118.32
  • Nasdaq: +91.59 pkt. (+1.22%) do 7,508.52

Zyskujący najsilniej Dow Jones, we wtorek notował najlepszą sesję od 1933 roku, rosnąc o ponad 11%. W środę kontynuuje aprecjację i podchodzi pod minima z końcówki 2018 roku oraz 38,2% zniesienia marcowych dynamicznych spadków:

Dow Jones odbija w środę o ponad 2%, testuje ważną strefę oporu. Źródło: Tradingview.com
Dow Jones odbija w środę o ponad 2%, testuje ważną strefę oporu. Źródło: Tradingview.com

W momencie rozpoczęcia sesji w USA, notowania ropy osuwają się o 2,9% do poziomu niespełna 24 dolarów za baryłkę (mieszanka WTI), a indeks dolara notuje drugi dzień spadków z rzędu tracąc 0,15%.

Zobacz również: Pre-Market: Główne indeksy cofają wzrosty z wyższych poziomów. DAX i Nasdaq na dalszą sesjęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEuropa: Recesja w I poł. 2020 r. PKB Niemiec spadnie o 20%. Kurs EURUSD – prognozują duże banki
Następny artykuł“Koronaobligacje” od EBC? Christine Lagarde szuka rozwiązań w walce z kryzysem
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here