Naga MarketsWall Street w górę. Dow Jones zyskuje 500 pkt., S&P 500 z najlepszą sesją od lipcaGłówne indeksy w Stanach Zjednoczonych zamknęły się w czwartek na dużym plusie, ponieważ ustąpiły obawy o upadek chińskiego dewelopera Evergrande, a  Rezerwa Federalna zaskoczyła jastrzębimi obietnicami zmian w polityce monetarnej. Optymistyczne nastroje wśród inwestorów były silne nawet pomimo gorszego od oczekiwań raportu  o zasiłek dla bezrobotnych. Dow Jones zyskał ponad 500 punktów, a S&P 500 notował najlepszą sesję od ponad dwóch miesięcy

  • Amerykańskie indeksy mocno zyskują w czwartek, S&P 500 zanotował wzrost o 1,21%
  • Jak się okazuje, gorsze dane nt. zatrudnienia nie powtrzymały Wall Street przed wzrostami
  • Dow Jones zyskuje w czwartek ponad 500 punktów, 1,48%
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wall Street zyskuje podczas czwartkowej sesji handlowej

Podczas czwartkowej sesji na głównym parkiecie w Stanach Zjednoczonych zrobiło się zielono, kiedy obawy wśród inwestorów o upadek chińskiego dewelopera Evergrande opadły, a Rezerwa Federalna (FED) utrzymała na dłużej wspierającą politykę monetarną.Optymistyczne nastroje wśród inwestorów były silne nawet pomimo gorszego od oczekiwań raportu o zasiłek dla bezrobotnych, który pokazał 16 tys. wniosków więcej niż w zeszłym tygodniu.

Wczorajszy raport Departamentu Pracy USA pokazywał, że liczba wstępnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych w tygodniu kończącym się 17 września wzrosła o 16 000 w porównaniu z poprzednim tygodniem, do 351 000. Z oklei w tygodniu kończącym się 11 września, sezonowo wyrównana stopa bezrobocia wzrosła o 0,1 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego tygodnia i wyniosła 2,1%.

Bezrobocie wśród ubezpieczonych w tym samym tygodniu również wzrosło o 131 000 z poziomu zrewidowanego w poprzednim tygodniu do 2 845 000.

wykres Kurs Dow Jones H1 24.09.2021
Kurs Dow Jones H1 24.09.2021

Tymczasem w środę Rezerwa Federalna ogłosiła decyzję o utrzymaniu kluczowych stóp procentowych przed zbliżającym się taperingiem skupu aktywów, który może nastąpić już w listopadzie.

Dodatkowo, oczekiwania FEDu dotyczące wzrostu produktu krajowego brutto w 2021 roku zostały zrewidowane w dół o 1,1 pkt proc. i wynoszą obecnie 5,9%. Na przyszły rok podniesiono je o 0,5 pkt. proc. do 3,8 proc. Stopa bezrobocia w 2021 roku ma wynieść 4,8 proc. i jest o 0,3 pkt proc. wyższa od czerwcowej prognozy.

Idąc dalej Prezes Evergrande Group Xu Jiayin powiedział w czwartek, że firma „postara się jak najlepiej wznowić pracę i produkcję”, ponieważ nadal zmaga się z kryzysem zadłużenia. Na wewnętrznym spotkaniu, Xu wezwał zarząd do „zapewnienia wysokiej jakości dostaw nieruchomości”, jako że spółka Evergrande próbuje utrzymać się na powierzchni. Dodał, że głównym priorytetem firmy jest „pomoc inwestorom w produktach zarządzania majątkiem w spłacie ich produktów„.

invest

Te informacje sprawiły, że główne indeksy w USA mocno zyskiwały. Dow Jones Industrial Average zyskał ponad 500 punktów w czwartek, rosnąc o 1,5 procent, zaś S&P 500 zyskał ponad 50 punktów rosnąc o 1,20 procent. Zła passa ostatnich dni wydaje się zatem zażegnana i inwestorzy ponownie rzucają się na skupywanie akcji .

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here