Naga Marketslista indeksów, napis DAXGłówne indeksy w Europie otworzyły się w poniedziałek niżej, kontynuując wyprzedaż minuty po otwarciu, ponieważ inwestorzy analizowali ostatni raport dotyczący zatrudnienia w USA, który pokazał,  że we wrześniu w gospodarce przybyło zaledwie 194 tys. miejsc pracy, podczas gdy agencje szacowały, że będzie to 500 tys. Dodatkowo inwestorzy zwracają uwagę na to, jak trwający kryzys energetyczny wpłynie na handel. Idąc dalej brytyjscy urzędnicy powiedzieli, że rząd będzie wspierał te gałęzie przemysłu, które zostały dotknięte przez rosnące ceny gazu.

  • Główne indeksy z Europy i USA spadają na otwarciu w poniedziałek
  • Kontrakty na S&P 500 osuwają się o 0,25%  do poziomu 4370,25 pkt
  • Inwestorzy trawią rozczarowujące dane z USA, dodatkowo, kryzys energetyczny odbija się szerokim echem
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kontrakty terminowe na S&P 500 spadają na początku tygodnia

Rynek w Europie i początek mocno wczesnych godzin handlowych w USA odczuwa presję spadkową, która może być pokłosiem trwającego kryzysu energetycznego, który nadal nie wiadomo jak wpłynie na handel. Utrudnione dostawy, problemy z rurociągami i wkroczenie w okres największego zapotrzebowania sprawiają, że rynki zaczynają panikować co dalej.Brytyjski sekretarz ds. biznesu Kwasi Kwarteng obiecał, że Wielka Brytania utrzyma tej zimy limit cen energii po kryzysie paliwowym. „Utrzymanie tej ochrony jest dla mnie nie do negocjowania. I ważne jest, aby powiedzieć, że jest to polityka specyficzna dla Wielkiej Brytanii – klienci energii w innych krajach, takich jak Francja i Niemcy, nie korzystają z tych samych zabezpieczeń” – zaznaczył.

Idąc dalej, Kwarteng zazanczał, że „Sugestie, że Nord Stream 2 – gazociąg biegnący z Rosji do Niemiec – pomógłby złagodzić zmienność globalnych cen gazu, powinny być traktowane z należytą uwagą” dodając, że Wielka Brytania „ma głębokie obawy” co do tego rurociągu. Stwierdził, że Wielka Brytania powinna dążyć do niezależności w zakresie czystej energii, w tym energii jądrowej.

wykres Kurs S&P 500 H1 11.10.2021
Kurs S&P 500 H1 11.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Inwestorzy też interesowali się ostatnim odczytem danych z USA, który w niektórych przypadkach okazał się mocno rozczarowujący. Departament Pracy podał w piątek, że we wrześniu w gospodarce przybyło zaledwie 194 tys. miejsc pracy, podczas gdy agencje szacowały, że będzie to liczba ponad 500 tys.

Analitycy wskazują, że w tym tempie zatrudnienie nie odzyska swoich strat związanych z pandemią do lipca przyszłego roku jak wcześniej szacowano. Ożywienie na rynku pracy jednak postępuje na tyle, że Fed zainicjuje tapering w przyszłym miesiącu z docelowym zakończeniem w okolicach czerwca przyszłego roku. Na koniec analitycy dodają, że potrzebny byłby „wyjątkowo zły” raport o zatrudnieniu, aby wykoleić plan Rezerwy Federalnej dotyczący rozpoczęcia usuwania bodźców i że chociaż raport był „rozczarowujący” to bez wątpienia nie jest wystarczająco zły, aby powstrzymać FED.

invest

DAX spadł o 0,60%, zaś FTSE 100 początkowo o 0,30%, francuski CAC 40 spadł o 0,17% a S&P 500 nurkuje 0,25%.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here