Naga Markets

Praktycznie całe Wall Street zamknęło się mieszanie, jednak w dużej mierze niżej po kolejnej, silnie zmiennej sesji w środę. Jedynie spadkom nie oparł się indeks Nasdaq 100, który finalnie dzień skończył na +0,17%. Tego dnia inwestorzy skupili się na ostatnim oświadczeniu Rezerwy Federalnej w sprawie polityki monetarnej i komentarzach jej przewodniczącego, Jerome’a Powella na późniejszej konferencji prasowej.

  • Indeksy amerykańskie odczuwały presję spadkową w środę
  • Finalnie dwa z trzech głównych indeksów zamknęły się ze stratami
  • Tego dnia inwestorzy skupiali się na posiedzeniu Rezerwy Federalnej USA
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street w dół po decyzji Fed

Sesja handlowa w środę wydawała się być jedną z ważniejszych dla głównych indeksów giełdowych Stanów Zjednoczonych. Tego dnia uczestnicy rynku skupili się na ostatnim oświadczeniu Rezerwy Federalnej w sprawie polityki monetarnej i komentarzach jej przewodniczącego Jerome’a Powella, który w przemówieniu podkreślał, że bilans Fed będzie zmniejszany w “przewidywalny sposób”.Podsumowując Federalny Komitet Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FOMC) ogłosił w środę, że pozostawi docelowy przedział dla swojej kluczowej stopy procentowej na poziomie 0% do 0,25%. Ponieważ też Fed uznał, że inflacja jest “znacznie powyżej” 2%, a rynek pracy jest “silny”, FOMC “oczekuje, że wkrótce właściwe będzie podniesienie przedziału docelowego dla stopy funduszy federalnych”. Komitet potwierdził również, że zakupy aktywów netto zakończą się na początku marca.

wykres Kurs indeksu S&P 500 27.01.2022
Kurs indeksu S&P 500 27.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dodatkowo, przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że podwyżki cen są w tej chwili rozłożone na więcej sektorów w porównaniu z poprzednim okresem. Przekazując uwagi po zakończeniu posiedzenia polityki pieniężnej, Powell dodał, że inflacja jest głównie związana z pandemią, i dodał, że oczekuje się, że rozprzestrzenianie się wariantu Omikron spowolni “gwałtownie“.

Rynek pracy jest znacznie silniejszy” niż podczas poprzedniego okresu między posiedzeniami, skomentował Powell. “Otwiera się wiele milionów miejsc pracy” więcej niż bezrobotnych i jest “dużo miejsca na podniesienie stóp bez szkody dla rynku pracy“, podkreślił.

Wobec tego indeks Dow Jones spadł o 0,38%, co przełożyło się na 130 punktów spadku na zamknięciu, a S&P 500 stracił 0,15% na zamknięciu. Jedynym zyskownym indeksem zdawał się być technologiczny Nasdaq 100, który wzrósł o 0,17% po zakończeniu sesji. Najciekawszą spółką dnia okazał się Broadcom, który zyskał 4,30%.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here