Naga MarketsWall Street ustanawia nowe rekordy podczas negatywnych danych z USAHossa na rynkach finansowych wydaje się przyspieszać wraz z… negatywnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Skala rozminięcia się odczytów z oczekiwaniami była największa od lipca 2020 r., mimo to indeksy giełdowe ustanowiły nowe rekordy, a ceny metali przemysłowych wystrzeliły.

Wall Street przyspiesza, indeksy S&P 500 oraz Dow Jones Industrial Average ustanowiły nowe rekordy wszech czasów

Od czasu wielkiego kryzysu finansowego sprzed ponad dekady inwestorzy i rynki zaczęły żyć w czasach absurdu i cieszą się paradoksalnie z tego, że w gospodarce nie dzieje się najlepiej, co oznacza, że stopy procentowe będą niskie dłużej, a program skupu aktywów się nie zmieni. Rynki wyglądają tak, jakby cały czas chciały „gonić króliczka”, ale nie chcą go złapać, bo gdy to się stanie, już nie będzie, za czym gonić. Aktualnie wszystkie rynki dosłownie puchną. Żywność, metale przemysłowe, surowce, akcje, kryptowaluty – wszystko to w nadziei na dalszą stymulację gospodarki, a gdy gospodarka już się poprawi, to nastąpić może wielkie rozczarowanie inwestorów. Stąd przyrost nowych miejsc pracy w USA o 266 tys., a nie o ok. 1 mln, wszystkich ucieszył.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks S&P 500 oraz Dow Jones Industrial Average ustanowiły nowe rekordy wszech czasów, a sam prezydent Joe Biden powiedział po danych z rynku pracy, że amerykańskiej gospodarce nie grozi przegrzanie, czym nawiązał do wcześniejszych słów sekretarz skarbu Janet Yellen, która przez chwilę wypowiadała się w innym tonie. Widmo podwyżek stóp w USA oddaliło się na rok 2023, a oczekiwania inflacyjne poszybowały do poziomów obserwowanych ostatnio w 2006 r. To z kolei, wraz z osłabieniem dolara, mogło pomóc takim rynkom jak złoto i srebro, które wyraźnie zaczęły drożeć. Uncja złota kosztuje obecnie 1836 USD i jest najdroższa od początku lutego. Być może ubiegły tydzień doprowadził do zakończenia korekty notowań złota trwającej od sierpnia 2020 r.

Potężne wzrosty obserwujemy również na rynku kryptowalut. Ether, druga wśród kryptowalut po bitcoinie, pokonał poziom 4 tys. USD. Po niespełna 10 dniach maja skala wzrostów zdaje się już większa niż w jakimkolwiek pełnym miesiącu w historii tego rynku. Uwagę spekulantów z rynku kryptowalut przykuwać może także sytuacja litecoina, który z kolei mógł pokonać opór znajdujący się w rejonie 360 USD i znalazł się na najwyższym poziomie w swojej historii.

Hossa na światowych rynkach zdaje się rosnąć wraz z powiększającymi się programami symulacyjnymi w USA, ale także i na świecie, oraz perspektywą kontynuacji polityki niskich stóp procentowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin system | orlen notowania | kurs zloty | rynek kryptowalut | kurs złotówki |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here