Naga MarketsWall Street traci na czele z indeksem S&P 500. Przecena na rynkach azjatyckichW trakcie poniedziałkowej sesji jesteśmy świadkami przeceny na rynkach azjatyckich. Japoński indeks Nikkei 225 przez moment był dziś aż 4% pod kreską, po tym jak piątkowa wyprzedaż na Wall Street dała S&P 500 największą tygodniową stratę od lutego bieżącego roku. Sytuacja nie była również komfortowa w przypadku pozostałych amerykańskich indeksów.

Wall Street ze słabymi wynikami, korekty na rynkach w Azji

Nikkei stracił ponad 1100 punktów, Kospi w Seulu spadł o 1,2%, natomiast Hang Seng w Kong Kongu o 1,4%. Nie były to jedyne indeksy ze złymi wynikami. Australijski S&P/ASX 200 stracił 1,8%, kolor czerwony dominował także na giełdach w Singapurze, na Tajwanie i w Indonezji. Stosunkowo małą stratą w Azji mógł się poszczycić jedynie indeks Shanghai Composite, który spadł zaledwie o 0,2%.Inwestorzy wciąż korygują swoje pozycje po tym, jak Rezerwa Federalna (Fed) zasygnalizowała w zeszłym tygodniu, że może podnieść obecne bardzo niskie stopy procentowe wcześniej niż się spodziewano. Jaki był tego rezultat? W piątek S&P 500 spadł o 1,3% do 4166,45 punktów, podczas gdy Dow Jones Industrial Average stracił 1,6% i spadł do 33 290,08 punktów. Z kolei przecena indeksu Nasdaq wyniosł 0,92%, a spadek zatrzymał się na poziomie 14 030,38 punktów. Co więcej, Dow Jones Industrial Average odnotował największą tygodniową stratę od października ubiegłego roku.

Częścią misji Fedu jest utrzymanie cen pod kontrolą. Jednak inwestorzy obawiają się, że rosnąca inflacja może skłonić banki centralne do ograniczenia hojnego wsparcia w postaci różnego rodzaju pakietów stymulacyjnych, które wyniosły rynki na nowe szczyty. Podczas ostatniego posiedzenia w zeszłym tygodniu, Rezerwa Federalna zapewniała, że ostatnie wzrosty cen są przejściowe, a amerykańska gospodarka wkrótce nabierze rozpędu. Teraz prognozuje dwukrotne podniesienie stóp procentowych w 2023 roku.

Mimo to, główne amerykańskie indeksy giełdowe pozostają stosunkowo blisko swoich rekordowych szczytów, ponieważ gospodarka nadal wychodzi z recesji spowodowanej pandemią. Indeks S&P 500 znajduje się tylko około 2% poniżej swojego rekordowego poziomu ustanowionego w poniedziałek, a Dow znajduje się w odległości 5% od rekordu ustanowionego w zeszłym miesiącu.

Fed rozpoczął również rozmowy na temat spowolnienia miesięcznego skupu obligacji o wartości 120 miliardów dolarów, które pomagają utrzymać kredyty hipoteczne i inne długoterminowe pożyczki na niskim poziomie. Prezes Rezerwy Federalnej powiedział jednak, że tego typu ograniczenia są jeszcze odległe do zastosowania ich w praktyce. Bullard powiedział w piątek w CNBC, że jego zdaniem pierwsza podwyżka stóp procentowych może nastąpić już w przyszłym roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs franka prognozy | notowania pkn orlen | funt brytyjski kurs | lotos gpw | kurs zl | złotówka online | mbank kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here