Naga Markets

Wall Street świeci na zielono. Indeksy korzystają z wycofującego się dolaraEuropejskie indeksy zakończyły dzisiejszą sesję w mieszanych nastrojach. Brytyjski FTSE 100 stracił około 0,86%, a DAX 40 zyskał 0,35% przed jutrzejszą, bardzo oczekiwaną decyzją EBC.  Rynek usług komunalnych wzrósł po doniesieniach, że europejscy urzędnicy rozważają podjęcie nadzwyczajnych środków w celu kontroli gwałtownych cen energii.

Wall Street odrabia straty

Amerykańskie indeksy odreagowały wczesne straty w związku ze spadkiem rentowności obligacji. Dow wzrósł o 0,90%, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq skoczyły odpowiednio o 1,15% i 1,3% po komentarzach kilku członków Fed.Fed Mester powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, że inflacja osiągnęła szczyt, podczas gdy presja płacowa nie wykazuje żadnych oznak osłabienia. Dlatego, jego zdaniem, bank centralny USA powinien podnieść stopy do poziomu “nieco powyżej 4%” na początku przyszłego roku, a następnie utrzymać je na tym poziomie.

Bank Kanady podniósł stopy procentowe o 75 punktów bazowych do 3,25%, zgodnie z szacunkami analityków. Ponadto decydenci powiedzieli, że stopy procentowe będą musiały dalej rosnąć, biorąc pod uwagę perspektywy dla inflacji.

Ceny ropy spadły do najniższego poziomu od stycznia 2022 r., ponieważ obawy o niższy globalny popyt przyćmiły ostrzeżenia prezydenta Putina o potencjalnym wycofaniu wszystkich form rosyjskiej energii. Rozczarowujące dane z największego importera – Chin oraz ponowne ograniczenia w kilku miastach stłumiły perspektywy popytu.

EIA podniosła prognozę popytu w 2022 roku o 20 tys. baryłek dziennie do 2,10 milionów baryłek, jednak obniżyła wzrost popytu w 2023 roku o 90 tys. baryłek dziennie do 1,97 milionów baryłek.

Dzisiaj obserwujemy zmianę nastrojów na rynku złota, które aprecjonuje o ponad 0,9% i wraca powyżej 1717 USD. Przyczyną tak dużych wzrostów jest słabość dolara amerykańskiego, który traci na poprawie nastrojów na rynkach akcyjnych oraz oczekiwaniom na jastrzębi zwrot podczas jutrzejszej decyzji EBC w sprawie stóp procentowych.

Rynek kryptowalut stara się odrabiać wczorajsze wyprzedaże, niemniej jednak dużo lepiej radzą sobie dzisiaj altcoiny. Bitcoin utrzymuje się poniżej 19 000 USD.

XTB
EURUSD  Źródło: xStation5

EURUSD kupującym udało się nie tylko obronić kluczowe wsparcie w okolicach 0,9880, gdzie znajdują się ostatnie minima, ale również uruchomić impresyjną korektę wzrostową. Obecnie najpopularniejsza para walutowa testuje poziom parytetu. Jeżeli dojdzie do przełamania wyżej, następny cel dla byków można znaleźć w okolicach 1,0065, gdzie przebiega 38,2% zniesienie Fibonacciego ostatniej fali spadkowej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz po sesji | kantorowy kurs korony szwedzkiej | mercator akcje | selvita giełda | gpw lpp | amrest akcje wykres | kghm kurs akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here