Naga MarketsAmazonAkcje Amazon.com, po publikacji wyników finansowych za ostatni kwartał znalazły się pod silną presją niedźwiedzi. Rynek spadł podczas ostatniej sesji o ponad 7 procent z powodu rozczarowania wynikami oraz możliwością nałożenia kary na spółkę przez luksemburską Narodową Komisję Ochrony Danych. Analitycy Wall Street uważają jednak, że jest to jedynie okazja do tego, aby zaopatrzyć się w kolejny pakiet akcji giganta po bardziej atrakcyjnych cenach.

  • Akcje Amazon.com spadają ponad 7 procent w ubiegłym tygodniu
  • Powodem tego może być rozczarowanie winkami oraz widmo kary
  • Wpływać na to może również prognoza spowolnienia wzrostu sprzedaży
  • analitycy widzą to jednak z goła inaczej – jako okazję do zakupu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Amazon przecenia się, analitycy widzą jednak w tym okazję

Spółka Jeffa Bezosa nie miała łatwo w ubiegłym tygodniu. Nagły spadek ponad 7 procent akcji giganta e-commerce, Amazon.com to nie byle korekta. Według wielu inwestorzy przełknęli rozczarowujące wyniki, które zostały porównane z wynikami z poprzedniego roku, co miało przyczynić się do spadku akcji.Punktem zapalnym dla inwestorów był brak wyników sprzedaży i prognoza, że spowolnienie wzrostu sprzedaży będzie kontynuowane. Potwierdzone to zostało słowami dyrektora finansowego spółki, który podał podczas konferencji: „ten wzorzec trudnego wzrostu przychodów w ujęciu rocznym utrzyma się przez kilka następnych kwartałów.

wykres Kurs akcji Amazon H4 02.08.2021
Kurs akcji Amazon H4 02.08.2021

Dodatkowo również Amazon.com jest zagrożony karą w wysokości 746 mln euro, która została nałożona przez luksemburską Narodową Komisję Ochrony Danych (CNPD) w związku z domniemanym nieprzestrzeganiem Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (GDPR).

Według danych spółka ujawniła decyzję regulatora w piątek w zgłoszeniu złożonym do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), jednak zarząd uważa, iż decyzja jest bezpodstawna i zamierza się energicznie bronić się w tej sprawie.

Obecna sytuacja według analityków z Wall Street jest jednak okazją do skupowania akcji. W końcu ostatecznie przychody wzrosły o 27%, przypominają analitycy. Potwierdzają oni również , że wyjątkowo wysokie oczekiwania ustawiły scenę dla rozczarowania pomimo bardziej rozsądnego założenia, że sprzedaż e-commerce wróci na ziemię wraz z postępującym ożywieniem.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here