Naga MarketsS&P 500 spada trzeci dzień pod rząd - obligacje skacząKolejny dzień spadkowy zaliczony na głównych indeksach amerykańskich sprawia, że coraz więcej inwestorów zaczyna zastanawiać się, czy nie dochodzi właśnie do średnioterminowego odwrotu rynków. Obligacje nadal wyciągają, zaś spółki technologiczne obrywają rykoszetem spadając najmocniej ze wszystkich. Pytanie jakie nasuwa się obecnie brzmi czy inflacja będzie wystarczająco trwała, aby zmusić Rezerwę Federalną do zacieśnienia polityki wcześniej niż sugerują to obecne wytyczne.

  • Amerykańskie rynki spadają – największą presję odczuwają akcje technologiczne
  • Indeks S&P500 spada poniżej zakresu 4058 punktów
  • Analitycy podejmują temat Rezerwy Federalnej w Stanach Zjednoczonych
  • Czy FED podejmie dalsze decyzje nt. zacieśnienia polityki wcześniej, niż planuje?

Wall Street: Rynki spadają trzeci dzień z rzędu – najmocniejsze spadki od lutego

W tym momencie jest to już trzeci z drastycznych dni spadkowych na głównych indeksach amerykańskich a póki co odwrócenia tej tendencji nie widać. Inwestorzy w ostatnich dniach skupili się na istotniejszych odczytach danych, takich jak CPI czy inflacyjne prognozy – które jak się okazuje nie tylko są najsłabsze od 2006 roku, ale i nie rokują dobrze w dalszych okresach.

Te artykuły również Cię zainteresują
To wszystko ma swoje odzwierciedlenie aktualnie w akcjach oraz na rynku obligacji. Sektor technologiczny nadal prowadzi w trendzie spadkowym, a Apple i Microsoft odnotowują spadek o 2,6% na Nasdaq 100. Sam indeks S&P500 spada mocno poniżej zakresu jego istotnych punktów odniesienia – do zakresu 4058 punktów jak dotąd.

wykres Kurs S&P500 H4 13.05.2021
Kurs S&P500 H4 13.05.2021

Obecnie trwa również debata wśród analityków, czy inflacja będzie wystarczająco trwała, aby zmusić Rezerwę Federalną USA do zacieśnienia polityki monetarnej wcześniej niż sugerują to obecne wytyczne. Teraz, gdy obfite bodźce napędzały rajd na globalnych akcjach, wzbudzając obawy, że wyceny stały się drogie jest to słuszne pytanie.

Podczas ostatnich wypowiedzi, wiceprzewodniczący Fed, Richard Clarida powiedział, że jest zaskoczony wzrostem cen konsumpcyjnych i “nie zawahamy się działać”, aby w razie potrzeby obniżyć inflację do założonych celów. Również prezes Banku Rezerwy Federalnej w Atlancie, Raphael Bostic powiedział, że zmienna inflacja w Stanach Zjednoczonych jest spodziewana, biorąc pod uwagę “burzliwe czasy”, przez które przechodzi kraj. Zauważył on, że Fed obserwuje i jeśli inflacja zacznie rozwijać się w niepokojący sposób – Bank Centralny będzie reagował.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs | dow jones industrial | wartosc dolara | akcje bml | notowania walut w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here