Naga MarketsPrzemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB

Na rynkach finansowych dominują dobre nastroje. Inwestorów nie wystraszyły informacje o zacieśnieniu restrykcji w Europie Zachodniej. Spółki raportują zaskakująco dobre wyniki finansowe i czekają na pieniądze, które wydadzą konsumenci.

  • W USA rozpoczął się sezon ogłaszania wyników. Inwestorów ucieszył zwłaszcza Netflix, ze względu na szybszy od oczekiwanego przyrost abonentów (cena/zysk Netflixa wzrosła do ok. 90) to jedno, natomiast dobre wiadomości (jak szybszy przyrost abonentów) w połączeniu z oczekiwaniem
  • Wall Street już czeka na uruchomienie wypłaty dla gospodarstw domowych. Zapowiedzi dotyczące czeków dla konsumentów wystarczały, aby pchać notowania w górę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wall Street czeka na wyniki największych spółek

To nie czas na panikę, przede wszystkim ze względu na oczekiwane wypłaty, po 1 400 dolarów dla każdego obywatela USA, które będą dopłatą do już wysyłanych 400 dolarów – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. – Wall Street oczekuje, że te pieniądze trafią właśnie na giełdę, ponieważ zainteresowanie akcjami jest na całym świecie ogromne, również w Polsce, a jest to efekt polityki banków centralnych, która doprowadziła do tego, że oprocentowanie depozytów jest praktycznie zerowe.

Janet Yellen, była szefowa Fed, powraca, tym razem w roli murowanej kandydatki to objęcia fotela szefowej Departamentu Skarbu. Przed jej wystąpieniem spekulowało się, że Yellen będzie chciała odciąć się od polityki słabego dolara, ale ona jedynie zaznaczyła, że nie zamierza podejmować działań w celu osłabienia dolara. Tym samym dała do zrozumienia, że słaby dolar nie będzie jej przeszkadzał. Dodatkowo zapewniła, że Joe Biden nie zamierza podnosić podatków w czasie pandemii. Kurs EURUSD rósł już przed jej wystąpieniem, a po nim te wzrosty przyspieszyły.

Dolar pozostaje mocno wyprzedany, ale przy stabilizacji na rynku długu oraz bardzo pozytywnych nastrojach na Wall Street nie ma pretekstu do większej korekty jego słabości.

Rynek skoncentrował swoją uwagę na jasnej stronie rozpoczynającej się prezydentury Joe Bidena, gdy nie pojawiły się jeszcze tematy uznawane za najtrudniejsze  – wyjaśnia ekspert XTB. – Takim tematem jest właśnie podwyżka podatków, a słowa Janet Yellen przecież można odbierać także w ten sposób, że podwyżka podatków będzie, gdy tylko skończy się pandemia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZawahanie rynków przed FED. Co zrobi EBC? – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułGPW w 2021 r. powinna premiować bardziej ryzykowne inwestycje, uważa Grzegorz Chłopek
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here