Naga MarketsByk z Wall StreetGlobalne rynki finansowe odnotowują stały wzrost cen akcji w trzecim kwartale 2021 r. Niektórzy inwestorzy są zaskoczeni lub zaniepokojeni przedłużającym się wzrostem na rynkach akcji, który prowadzi do rekordowo wysokich wycen. Jednak analitycy z Natixis twierdzą, że to zupełnie normalne i przedstawili trzy powody, które to potwierdzają. Amerykański indeks S&P 500 rośnie szósty kwartał z rzędu docierając w sierpniu do rekordowego poziomu 4545. Niemiecki DAX odnotowuje podobną passę z rekordem na poziomie 16 000, a polski WIG20 zdołał wspiąć się do najwyższego poziomu od początku 2019 r. w okolicach 2400.

Trzy powody, dla których wzrost na rynkach akcji jest całkowicie normalny – Natixis

  • Inwestorzy nie wierzą w trwałą inflację

Inwestorzy przyjęli scenariusz banków centralnych i nie wierzą, że inflacja będzie trwała. Jeśli inflacja jest rzeczywiście przejściowa, to normalne jest, że długoterminowe stopy procentowe nie reagują na bieżącą inflację i pozostają niskie, co jest oczywiście pozytywne dla rynków akcji – napisano w raporcie.  • Firmy przetrwały wzrost kosztów produkcji

Wzrost kosztów produkcji wynika ze wzrostu cen surowców oraz wzrostu cen półprzewodników i transportu morskiego. Pomimo wzrostu kosztów produkcji, marże zysku i zyski firm są wysokie, a zysk na akcję rośnie bardziej niż oczekiwano. Ta odporność zarobków jest oczywiście pozytywna dla rynków akcji – dodano.

  • Banki centralne nadal zasilają ogromną płynność

Banki centralne, które nie wierzą, że inflacja jest trwała, nadal zasilają gospodarki ogromną płynnością, której część jest wykorzystywana do kupowania akcji – podsumowano.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here