Naga MarketsS&P 500 rośnie 3. tydzień z rzędu. Wall Street zmierza na szczyty?Indeksy giełdowe w USA świeciły na zielono w czwartek, a S&P 500 jest na drodze do trzeciego wzrostowego tygodnia z rzędu, gdy rosnące nadzieje na większą pomoc fiskalną zwiększyły optymizm w kontekście ostatniej niepewności politycznej. S&P 500 zamknął się w czwartek na poziomie 3446 i znalazł się najwyżej od początku września.

  • Pakiet fiskalny obejmie dotacje bezpośrednie i pomoc finansową dla walczącego sektora lotniczego
  • Subindeks linii lotniczych na dobrej drodze do jednego z najlepszych miesięcy w tym roku
  • Wzrosty na amerykańskich akcjach w tym tygodniu koncentrowały się na małych i średnich firmach

Prezydent USA Donald Trump wezwał w czwartek do „okrojonej” ustawy pomocowej

Po opóźnieniu rozmów z Demokratami na temat kompleksowego pakietu pomocowego na początku tego tygodnia, prezydent USA Donald Trump wezwał w czwartek do „okrojonej” ustawy pomocowej, która obejmowałaby takie elementy, jak dotacje bezpośrednie i pomoc finansową dla walczącego o przetrwanie sektora lotniczego.

Obrót na Wall Street – szczególnie akcjami amerykańskich linii lotniczych, które rozpoczęły masowe zwolnienia po wygaśnięciu poprzedniego pakietu wsparcia płacowego – był w ostatnich tygodniach podyktowany negocjacjami między Białym Domem, a Demokratami w sprawie większej pomocy fiskalnej.

Po tym, jak we wtorek S&P 500 spadł o 3%, gdy Trump zerwał rozmowy o pomocy, subindeks linii lotniczych podskoczył w ciągu ostatnich dwóch sesji i jest na dobrej drodze do jednego z najlepszych miesięcy w tym roku.

Eksperci twierdzą, że inwestorzy zaczęli również wyceniać możliwość wygrania wyborów 3 listopada przez demokratycznego kandydata na prezydenta Joe Bidena.

Wzrosty na amerykańskich akcjach w tym tygodniu koncentrowały się na małych i średnich firmach, które mogą odnieść większe korzyści ze zwycięstwa Bidena niż spółki o dużej kapitalizacji, które do tej pory napędzały odbudowę Wall Street po najniższych poziomach w marcu.

Uwaga inwestorów od przyszłego tygodnia będzie również poświęcona raportom za trzeci kwartał. Analitycy spodziewają się, że zyski firm z indeksu S&P 500 spadły w III kw. o około 21%, wynika z danych IBES z Refinitiv.

Plus500

S&P 500 w drodze na historyczny szczyt

Notowania indeksu S&P 500 odnotowują trzeci tygodniowy wzrost z rzędu po silnych spadkach na przełomie sierpnia i września. Wczorajsza sesja była niezwykle istotna, ponieważ zamknęła się powyżej lokalnego oporu 3428 oraz przebite zostało zniesienie 50% Fibonacciego. Taki rozwój wydarzeń niewątpliwie będzie faworyzował kupujących w przyszłym tygodniu stwarzając okazję do wzrostu w okolice historycznego szczytu 3588. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi okrągły poziom 3400.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here