Naga MarketsW czwartek amerykańska giełda otwiera się na zielono, przyjmując pozytywnie informacje o porozumieniu w sprawie niecierpliwie wyczekiwanego pakietu pomocowego dla gospodarki USA, którego ostateczna wartość wyniesie 2 biliony dolarów. Oprócz programu zwalczania negatywnych skutków koronawirus, rynek rósł również za sprawą historycznie najwyższych odczytów jobless claims, które zasugerowały wzrost amerykańskiego bezrobocia o ponad 3 miliony osób w przeciągu jednego tygodnia.


S&P 500 i Dow Jones rosły dwa dni z rzędu pierwszy raz od miesiąca

Czwartek na amerykańskim parkiecie przynosi kontynuację wzrostów i pozwala indeksom oddalić się od wielomiesięcznych minimów. O godzinie 14:35 notowania głównych benchmarków Wall Street prezentowały się następująco:

  • S&P 500: +37.3 (+1.51%) do 2,512.86
  • Dow: +342.16 (+1.6%) do 21,542.71
  • Nasdaq: +116.05 (+1.67%) do 7,507.00

S&P 500 w momencie publikacji artykułu rozszerzał aprecjację do 3% i testował poziom 2550 pkt. Z kolei Dow Jones rósł o 3,12% i wyznaczał maksima na 21819 pkt., wybijając jednocześnie poziomów minimów z końcówki 2018 roku. DJIA powraca w efekcie do „normalniejszych” obszarów cenowych i zwiększa nadzieję na mocniejszą korektę (od poniedziałkowych minimów Dow odbija już o ponad 18%).

S&P 500 zyskuje 3% po 30 minutach od otwarcia parkietu w USA. Źródło: Tradingview.com
S&P 500 zyskuje 3% po 30 minutach od otwarcia parkietu w USA. Źródło: Tradingview.com

Pozytywne nastroje rynkowe wywołała poranna informacja, że Senat USA zatwierdził historyczny plan ratunkowy o wartości 2 bilionów dolarów, mający na celu zniwelowanie skutków kryzysu gospodarczego.

Wzrostów dopełniły rekordowo wysokie odczyty wniosków o zasiłek dla bezrobotnych na poziomie niemal 3,3 mln za poprzedni tydzień. Chociaż informacja ta z punktu widzenia gospodarczego jest negatywna i oznacza zbliżające się problemy gospodarki, to inwestorzy reagowali na nią skupem akcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCzy gospodarka USA jest gotowa na koronawirusa? – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułKurs euro podskoczy do 5 zł, a dolar będzie kosztował 4,93 zł? Spadkowe prognozy PLN
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here