Naga MarketsGigant branży spożywczej, Beyond Meat, podał swoje wyniki finansowe w trakcie czwartkowej sesji. Spółka poinformowała, że przychody netto za drugi kwartał 2021 r. wzrosły o 32% rok do roku do 149,4 mln USD, jednak zarząd ostrzega przed możliwym spowolnieniem tempa wzrostu w kolejnych kwartałach. Z tego powodu również spółka spadała podczas czwartkowej sesji handlowej blisko 1 procent.

  • Akcje giganta spożywczego spadają blisko 1 procent w czwartek
  • Spadek spowodowany był obawą o kolejny przestój w branży
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Covid-19 nadal może przeszkodzić branży spożywczej?

Beyond Meat, producent roślinnych substytutów mięsa założony w 2009 roku przez Ethana Browna podała w czwartek swoje wyniki za drugi kwartał. Wynika z nich, że przychody netto za drugi kwartał 2021 r. wzrosły o 32% rok do roku do 149,4 mln USD z kolei zysk brutto wyniósł 47,4 mln USD, co stanowi marżę brutto w wysokości 31,7% przychodów netto.Prezes i dyrektor generalny Beyond Meat skomentował wyniki mówiąc: „Z przyjemnością informujemy o rekordowych przychodach netto i o ponownym powrocie do wzrostu w gastronomii, ponieważ nasi klienci ponownie wrócili do lokali. Jesteśmy również dumni z naszych wyników w handlu detalicznym, gdzie osiągnęliśmy roczny wzrost pomimo zeszłorocznej fali popytu spowodowanej paniką zakupową konsumentów.”

wykres Kurs Beyond Meat H4 06.08.2021
Kurs Beyond Meat H4 06.08.202

Mimo jednak dobrych wyników spółki ta odnotowała podczas czwartkowej sesji spadek blisko 1 procent po tym, jak zarząd dodał, iż nadal obawia się dalszych obostrzeń i znacznego spowolnienia tempa wzrostu. Jak podał zarząd: „oczekiwane jest stłumienie wzrostu przychodów z usług gastronomicznych w USA i na świecie w kolejnym kwartale z powodu ostatnich strat w dystrybucji i wyzwań dla operatorów ze względu na problemy z pracą, jak również ostrożność w związku z ponownym wzrostem stawek Covid.

Warto dodać, że podobnie jak inne firmy produkujące żywność, Beyond Meat boryka się z rosnącymi kosztami. Firma zwróciła uwagę na wzrost zatrudnienia w związku z ekspansją, zwiększone inwestycje marketingowe i wyższe koszty prawne, jak również wyższe koszty transportu, które stały się powszechne. Obecnie spółka spadła do poziomu 121,28 dolarów za akcję szukając oparcia na pobliskich wsparciach.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here