Naga MarketsWall Street: Wzrosty na S&P 500 najdłuższe od lutego. Nasdaq przy historycznym szczycie Historycznie szybkie odbicie na amerykańskim rynku akcji nie przestaje zadziwiać ekspertów, gdy inwestorzy uwzględniają w aktualnych cenach silne ożywienie w światowej gospodarce w II połowie roku. To sprawiło, iż indeks Dow Jones zyskał w środę 500 punktów, a S&P 500 znalazł się w najdłuższym impulsie wzrostowym od lutego. Z kolei indeks spółek technologicznych Nasdaq znajduje się zaledwie 35 punktów od historycznego szczytu. Czy ogromna skala skoordynowanych działań monetarno-fiskalnych bezpowrotnie zadrukowała bessę na rynkach akcji?

  • Odbicie amerykańskich indeksów w kształcie litery „V”
  • Nasdaq znajduje się zaledwie 35 punktów od historycznego szczytu
  • Przesadzony optymizm na Wall Street rodzi ryzyko spadków

Wall Street na zielono. Historyczny szczyt na Nasdaq jeszcze w tym tygodniu?

Dow Jones Industrial Average będący drugim najstarszym indeksem akcji w Stanach Zjednoczonych wzrósł już od marcowego dołka o 43,30% zmniejszając tym samym zasięg wcześniejszych spadków do zaledwie 11,73%. W środę na zamknięciu indeks zyskał aż 527 punktów, czyli 2,05 proc. i wyniósł 26.269,89 pkt. Tym samym indeks urósł trzeci dzień z rzędu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs Dow Jones na interwale dziennym, tradingview
Kurs Dow Jones na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem S&P 500, w skład którego wchodzi 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji, notowanych na New York Stock Exchange (NYSE) i NASDAQ wzrósł wczoraj o 1,36 procent docierając do 3.122,87 punktów. W efekcie zasięg dotychczasowych spadków zmniejszył się do zaledwie 8,23% z ponad 35%. Był to czwarty dzień wzrostów indeksu z rzędu, co jest najdłuższą wzrostową serią od lutego.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Jednak najwięcej optymizmu widać na notowaniach Nasdaq będącego indeksem spółek technologicznych. Kurs wzrósł wczoraj o 0,78 proc. do 9.682,91 pkt, a od marcowych dołków o 46,28% zmniejszając tym samym zasięg wcześniejszych spadków do jedynie symbolicznego 0,51% z niemal 32%. Notowania indeksu naruszyły wczoraj barierę 9700 punktów, co jest najwyższym poziomem od drugiej połowy lutego br. i jednym z najwyższych w historii notowań.

Kurs Nasdaq na interwale dziennym, tradingview
Kurs Nasdaq na interwale dziennym, tradingview

Znowu widzieliśmy dzisiaj handel pod znakiem risk-on. W dużym stopniu to zasługa danych makro, gdyż rynek liczy, że najgorsze jest już za nami, a gospodarka zaczyna się obracać – powiedział Ryan Nauman, strateg rynkowy w Informa Financial Intelligence.

Tymczem Liz Ann Sonders z Charles Schwab uważa, że ​​podwyższony optymizm może rodzić ryzyko spadków dla S&P 500 bez pojawienia się potencjalnych negatywnych katalizatorów.

Z jednym wyjątkiem w okresie po II wojnie światowej rynki niedźwiedzia zwykle rozpoczynały się przed oficjalnymi datami rozpoczęcia recesji, a kończyły się zwykle przed datami końcowymi recesji. Z wyjątkiem 2001 r., kiedy recesja się skończyła, a giełda nie osiągnęła dna do końca 2002 r., bessy kończyły się, gdy dane gospodarcze pozostawały beznadziejne – napisała Sonders.

Zobacz również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here