Naga MarketsOpublikowane wczoraj cotygodniowe dane odnośnie nowych zasiłków dla bezrobotnych, które wyniosło 1,877 mln osób nie pomogło amerykańskim indeksom w kontynuowaniu wzrostowej passy. Indeksy po obu stronach oceanu zakończyły notowania na minusach.

Indeksy po obu stronach oceanu zakończyły notowania na minusach

W przypadku spółek amerykańskich silnym wzrostem zakończyły sesję notowania American Airlines po opublikowaniu przez chińskie władze komunikatu o wydaniu zezwolenia na większą liczbę międzynarodowych lotów pasażerskich na swoje terytorium.

Te artykuły również Cię zainteresują
Natomiast ruch spadkowy kontynuowały spółki technologiczne takie, jak Facebook, Amazon czy Netflix. W przypadku indeksów europejskich wzrostom nie pomogła nawet decyzja o zwiększeniu o 600 mld euro programu skupu aktywów, co jest kwotą większą niż oczekiwał rynek.

Prawdopodobnie dlatego, że na konferencji prasowej prezes EBC poinformowała o zrewidowaniu w dół prognoz wzrostu PKB, jak i poziomu inflacji na lata 2020-2021. Dzisiaj uwaga inwestorów będzie skupiona wokół comiesięcznej publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy (stopa bezrobocia oraz zmiana zatrudniania w sektorze pozarolniczym).

Zupełnie inna sytuacja panowała na polskim parkiecie, gdzie WIG20 już równo tydzień kończy sesje na plusie. Natomiast indeks rynku szerokiego przebił poziom 50 tys. punktów, od którego 6 marca rozpoczęła się fala wyprzedaży związana z wybuchem epidemii koronawirusa w Europie.

Również na najwyższym od połowy marca poziomie jest indeks WIG-odzież, głównie za sprawą nieustającego trendu wzrostowego spółki CCC, której wczorajszy kurs zamknięcia osiągnął poziom 70zł. Solidny, 8% wzrost zanotowały również akcje Alior Banku po wypowiedzi T. Kulika, że PZU nie rozważa obecnie sprzedaży swoich aktywów bankowych.

Natomiast podane przez PGNiG zgodne z szacunkami wyniki finansowe za IQ`20 roku, które z kolei przebiły konsensus na poziomie przychodów oraz zyskowności nie przełożyły się na wzrost notowań spółki, które zakończyły się 1,4% stratą.

Bardzo podobnie zachowały się akcje Enei, której wyniki za 2019 rok były również zgodne z podanymi wcześniej szacunkami. Dzisiaj z kolei spółka podała informację o rezygnacji przez pana M. Kowalika z funkcji prezesa spółki bez podania przyczyn tej rezygnacji. Natomiast w przypadku rynku na historycznych maksimach zakończyły się notowania spółki Delko po podaniu wyników finansowych za IQ`20 roku.

invest

WIG w układzie dziennym

Warto zobaczyć również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here