Naga Markets

Wall Street przełamuje spadkową passę. Dow Jones blisko 550 pkt wyżejPierwsza sesja odwrotu rynku akcyjnego od dotychczasowej presji spadkowej wydała się budzić nadzieję wśród inwestorów. W środę główne indeksy w Stanach Zjednoczonych odnotowały spore zyski a indeks Dow Jones mógł pochwalić się blisko 550 punktowym wzrostem. Reszta indeksów również podkreśliła swoją rolę we wzrostach rosnąć blisko 2%. Kolejna sesja również może być nastawiona pro-wzrostowo, patrząc na środowe zachowanie rynków.

  • Indeksy dostały szansę odrobienia części spadków
  • Najsilniejszy akcent przypada indeksom Nasdaq oraz S&P 500
  • Dow Jones wygenerował 550 punktów wzrostu
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Silny akcent wzrostów na Wall Street

Bardzo ciekawa sesja ożywienia amerykańskich rynków w czwartek pokazała, że indeksy nadal są w stanie bronić się przed spadkami. Giełdy w Stanach Zjednoczonych zamknęły środową sesję handlową bardzo silnym akcentem i tym samym zatrzymały passę strat, która rozpoczęły się w zeszłym tygodniu jeszcze przed spotkaniem Rezerwy Federalnej.

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1,88% co przełożyło się na mocne 550 punktów wzrostu na zamknięciu, a najsilniejszą spółką w indeksie okazał się The Home Depot rosnący o 5,02%. Technologiczny Nasdaq oraz indeks S&P 500 zamknęły się oba 1,97% wyżej. Co ciekawe jednak spółka Biogen tego dnia wygenerowała blisko 40% wzrost pod koniec sesji po tym, jak leczenie choroby Alzheimera opracowane wspólnie z japońską firmą Eisai dało obiecujące wyniki w testach.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 29.09.2022
Kurs indeksu Dow Jones 29.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tego dnia Prezes i dyrektor generalny Banku Rezerw Federalnych w Atlancie, Raphael Bostic ujawnił, że obecnie scenariuszem bazowym jest podwyższenie przez Fed stopy funduszy federalnych o 0,75 pkt proc. w listopadzie i o 0,5 pkt proc. w kolejnym miesiącu. Ostrzegł również przed niepewnością wynikającą z wydarzeń geopolitycznych, ale dodał, że recesja w Stanach Zjednoczonych nie jest “przesądzona“, ponieważ stopa bezrobocia może wzrosnąć tylko do 4,1%.

Z frontu politycznego tymczasem sekretarz prasowy Białego Domu, Karine Jean-Pierre podkreśliła podczas konferencji prasowej, że referenda odbywające się w okupowanych częściach Ukrainy są dla Rosji pretekstem do próby aneksji terytorium.

Te referenda zostały wyprodukowane i zmanipulowane. Ukraińscy cywile byli zmuszani do oddawania głosów do głosowania pod okiem uzbrojonych strażników – powiedziała Jean-Pierre. Podkreśliła, że “każdy aspekt tych procesów referendalnych był wstępnie zainscenizowany i zaaranżowany przez Kreml“.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs franka cofa do 5,06 – 5,07 zł. CHFPLN wcześniej testował rejon 5,10 zł
Następny artykułAkcje Biogenu rośną ponad 40%! Spółka potencjalnie w posiadaniu leku na Alzheimera
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here