Naga MarketsWall Street powoli wraca do normalności po atakach inwestorówPo jednym tygodniu walki małych inwestorów z „grubymi rybami” obserwujemy powrót do normalności. Duże instytucje prawdopodobnie w jakimś stopniu wykorzystały swoją pozycję do zatrzymania swoich strat poprzez naciski na brokerów oraz regulatorów. Obecnie obserwujemy silnie tracące spółki w USA, które stały się celem grupy inwestorów detalicznych z portalu Reddit. Jak będzie teraz wyglądał rynek akcji?

Wall Street ma sytuację pod kontrolą

Akcje spółki Gamestop, która stała się głównym celem grupy inwestorów o nazwie Wall Street Bets z portalu Reddit, dzisiaj tracą ponad 60% i notują spadek poniżej poziomu 100 dolarów za akcje. Warto wspomnieć, że jeszcze w zeszłym tygodniu akcje w pewnym momencie były warte ponad 500 dolarów za akcje. Jak widać ten krótki przerywnik na przełomie stycznia oraz lutego będzie pewną przestrogą zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Fundusze muszą liczyć się z tym, że nie mogą pozwalać sobie zupełnie na wszystko, a z drugiej strony inwestorzy detaliczni muszą pamiętać, że nie da się wygrać z dużymi rybami, informując o tym każdego dookoła. Mamy do czynienia z czystą teorią gier w tym wypadku. W celu wygranej nikt nie mógłby wyłamać się z kupowania i trzymania akcji. W momencie nawet jednego małego oszustwa lub problemów w postaci braku możliwości kupowania akcji, wszystko zaczyna się sypać. Tak wygląda to w tym momencie i widać, że prawdopodobnie powoli powracamy do normalności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj nastroje na głównych rynkach mamy całkiem niezłe. Warto wspomnieć o tym, że straty po stronie funduszy wywołałyby sytuację, w które te musiałyby zamykać pozycje na wielu rynkach, co doprowadziłoby to podobnej sytuacji jak w lutym i w marcu, kiedy traciło praktycznie wszystko. Powrót do ładu jest wobec tego traktowany jako pozytywne zjawisko. Z drugiej strony na rynku czai się wciąż niebezpieczeństwo. Prezydent Biden zamierza spotkać się z senatorami z Partii Republikańskiej, którzy chcą mniejszego pakietu wsparcia dla gospodarki niż 1,9 mld dolarów. To prowadzi do umocnienia dolara, ale jednocześnie stanowi potencjalną przeszkodę dla mniejszych spółek. Co więcej, brak dużego pakietu mógłby przyspieszyć agendę podatkową, co z kolei dla Wall Street byłoby negatywne ogólnie. Niemniej dzisiaj po sesji na Wall Street kolejne ważne informacje dla inwestorów w postaci wyników takich gigantów jak Alphabet oraz Amazon. Spółki mają pochwalić się nie tylko dobrymi wynikami, ale mocnym wzrostem w segmencie chmury.

Dzisiejszy dzień wygląda pozytywnie na większości rynków. Indeksy z Wall Street zyskują znacząco ponad 1%. Traci jedynie Russell 2000. W Europie wzrosty nierzadko przekraczają 1%, a niektóre tak jak CAC40 czy IBEX zbliżają się do wzrostu 2%. Niestety wyprzedaż niektórych spółek, taki jak CD Projekt prowadzi do wyprzedaży na głównym rynku w Polsce. CD Projekt spada dzisiaj poniżej 300 zł za akcje, co prowadzi do straty indeksu WIG20 powyżej 0,5% w ostatnich minutach handlu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: us500 | giełda pgnig | akcje bml | pkn notowania | eurusd |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here