Naga Markets

Wall Street po dzwonku, czyli raporty finansowe Tesli oraz IBMKluczowymi spółkami, na które zdawało się czekać całe Wall Street były spółki Tesla oraz International Business Machines Corporation (IBM). Te opublikowały swoje raporty tuż po dzwonku, zatem nie dały dużych możliwości handlu na nich mimo, iż sama Tesla już w nieregularnych godzinach wystrzeliła do poziomu 152 dolarów za akcje.

  • Po kończącym sesję handlową w środę dzwonku swoje raporty przedstawiły IBM oraz Tesla
  • Tesla mogła pochwalić się wzrostem przychodów nawet o 37%
  • Z kolei IBM nie zaskoczyło inwestorów osiągając ten sam wynik co w poprzednim kwartale
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla i IBM: raporty finansowe za IV kw. 2022r

W środę inwestorzy czekali na raport dwóch gigantów: Tesli oraz IBM. Tesla Inc. poinformowała, że jej całkowite przychody w czwartym kwartale roku fiskalnego 2022 wyniosły 24,3 mld USD, co oznacza skok o 37% w ujęciu rocznym. Zysk netto w raportowanym okresie wyniósł 3,7 mld dolarów, skacząc o 59% rok do roku. Rozwodniony zysk na akcję (EPS) w czwartym trymestrze wzrósł o 57% i wyniósł 1,07 USD.

Przychody za cały rok 2022 wzrosły o 51% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej i wyniosły 81,5 mld USD. Zysk netto i rozwodniony zysk na akcję w 2022 roku wzrosły o 128% i 122% w ujęciu rocznym, osiągając odpowiednio 12,5 mld USD i 3,62 USD.

Kurs akcji Tesli w nieregularnych godzinach skoczył do poziomu 152 dolarów za akcję.

wykres Kurs akcji Tesla 26.01.2023
Kurs akcji Tesla 26.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Tymczasem spółka IB, czyli International Business Machines Corporation przedstawiła w raporcie, że jej przychody w czwartym kwartale roku fiskalnego 2022 pozostały na poziomie 16,7 mld USD, czyli takim samym, jaki był w tym samym okresie w 2021 roku. Tymczasem dochód netto firmy odnotował roczny wzrost o 17% i wyniósł 2,9 mld USD. Rozwodniony zysk na akcję (EPS) wzrósł o 15% i wyniósł 3,13 USD na akcję.

Nasze solidne wyniki w czwartym kwartale zwieńczyły rok, w którym zwiększyliśmy przychody powyżej naszego średnio-cyfrowego modelu – skomentował prezes i dyrektor generalny IBM Arvind Krishna.

Bossa

Patrząc w przyszłość do 2023 roku, oczekujemy całorocznego wzrostu przychodów zgodnego z naszym modelem średniej cyfry – dodał Krishna.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWall Street ostrożnie handlowało przed publikacjami. Nasdaq 100 niżej o 0,18%
Następny artykułSAP chwali się 6% skokiem przychodów. Spółka bardziej odporna niż kiedykolwiek
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.