TMS


Akcje na amerykańskich giełdach poszybowały w górę po uspokajających komentarzach zarówno ze strony Donalda Trumpa, jak i Xi Jinpinga. Wygląda na to, że groźba wojny handlowej coraz bardziej się oddala i w najbliższym czasie powinno dojść do porozumienia pomiędzy dwoma największymi gospodarkami świata.

Xi podczas przemówienia poparł wolny handel oraz dialog pozwalający rozwiązać konflikty. Zobowiązał się również do otwarcia chińskiego sektora bankowego i samochodowego. Trump na Twitterze pochwalił postawę chińskiego prezydenta.

Inwestorzy, słysząc te uspokajające informacje, ruszyli do zakupów akcji. Nie przeszkodziły im nawet słowa FED, że obecna sytuacja nie zostanie szybko rozwiązana i że należy spodziewać się zwiększonego ryzyka. Indeksy giełdowe ruszyły w górę, mimo poniedziałkowej czkawki spowodowanej nalotem FBI na biuro prywatnego prawnika Trumpa.

Tak wyglądały wyniki zamknięcia głównych amerykańskich indeksów giełdowych:

  • S&P500 +1,7%
  • Nasdaq +2,2%
  • DJIA +1,8%

Nie tylko amerykańskie giełdy zaliczyły wczoraj udaną sesję. Zarówno Europa, Azja, jak i Australia zakończyły dzień na zielono. Złoto zyskało. Cena ropy WTI przekroczyła 65 USD za baryłkę.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here