Naga MarketsAkcje na amerykańskich giełdach poszybowały w górę po uspokajających komentarzach zarówno ze strony Donalda Trumpa, jak i Xi Jinpinga. Wygląda na to, że groźba wojny handlowej coraz bardziej się oddala i w najbliższym czasie powinno dojść do porozumienia pomiędzy dwoma największymi gospodarkami świata.

Xi podczas przemówienia poparł wolny handel oraz dialog pozwalający rozwiązać konflikty. Zobowiązał się również do otwarcia chińskiego sektora bankowego i samochodowego. Trump na Twitterze pochwalił postawę chińskiego prezydenta.

Inwestorzy, słysząc te uspokajające informacje, ruszyli do zakupów akcji. Nie przeszkodziły im nawet słowa FED, że obecna sytuacja nie zostanie szybko rozwiązana i że należy spodziewać się zwiększonego ryzyka. Indeksy giełdowe ruszyły w górę, mimo poniedziałkowej czkawki spowodowanej nalotem FBI na biuro prywatnego prawnika Trumpa.

Tak wyglądały wyniki zamknięcia głównych amerykańskich indeksów giełdowych:

  • S&P500 +1,7%
  • Nasdaq +2,2%
  • DJIA +1,8%

Nie tylko amerykańskie giełdy zaliczyły wczoraj udaną sesję. Zarówno Europa, Azja, jak i Australia zakończyły dzień na zielono. Złoto zyskało. Cena ropy WTI przekroczyła 65 USD za baryłkę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here