Naga MarketsWall Street oraz główne europejskie indeksy rosną w poniedziałekW ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować pewną nerwowość na rynku akcji, co miało związek z rosnącymi rentownościami 10-letnich amerykańskich obligacji. Niemniej jak widać spadki głównych światowych indeksach nie trwały długo, wyhamowanie przeceny było widoczne już widać w piątek, a dziś mamy do czynienia z kontynuacją wzrostów. Sprzyja temu cofnięcie na wspomnianym rynku obligacji, dziś 10-latki tracą ponad 1%.

Wall Street rośnie, optymizm na początku nowego tygodnia

Po południu opublikowane zostały dane z USA, które okazały się lepsze od oczekiwań, indeks ISM dla przemysłu za luty przyspieszył do 60,8 pkt, podczas gdy oczekiwania rynkowe zakłady odczyt na poziom 58,8 pkt. Jak na razie zostały one przyjęte pozytywnie przez inwestorów, po godzinie 16:00 światowe indeksy giełdowe kontynuują ruch w górę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły dzisiejszą sesję powyżej piątkowego zamknięcia, a kolejne godziny przyniosły stabilny ruch w górę. Ostatecznie niemiecki indeks giełdowy DAX dodał 1,65%, francuski CAC40 zamknął się 1,61% wyżej, a londyński FTSE100 zyskał 1,59%. Bardzo dobre nastroje panowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek – WIG20 zdołał zamknąć się aż 2,22% wyżej! Wśród blue chipów największą uwagę inwestorów zwrócił Alior Bank, którego akcje skoczyły 15% w górę. Pod kreską znalazły się jedynie akcje Asseco, Allegro i JSW.

Pozytywny sentyment widać także na rynku amerykańskim, gdzie na dwie godziny po rozpoczęciu handlu główne indeksy giełdowe rosną ponad 2%. Najlepiej radzi sobie indeks małych spółek Russell 200 , który wzrósł ponad 2,6%, na drugim miejscu wypada Nasdaq z wynikiem +2,4%, a S&P500 i Dow Jones rosną odpowiednio 2,25% i 2,17%. Wśród największych spółek z Wall Street bardzo dobrze radzą sobie Apple, Tesla, jak i American Airlines.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara live | cena ropy wti | s&p 500 notowania | notowania dax | wykres nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here