Naga Markets

Połowa tygodnia za nami, a środowa sesja pokazała promyk nadziei na odrobienie większości tego tygodniowych strat. Indeksy na Wall Street odnotowały zyski po tym, jak raport FED (beżowa księga) pokazał poprawę sytuacji gospodarczej kraju. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,84% a wraz z nim i reszta głównych benchmarków kraju.

  • Główne indeksy na Wall Street odnotowały zyski w środę
  • Powodem tego był głownie raport FED na temat stanu gospodarki USA
  • S&P 500 wzrósł o 1,84%
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Amerykańskie rynki odrabiają część strat

Drobna zmiana sentymentu na Wall Street pojawiła się podczas środowej sesji handlowej, kiedy główne indeksy odnotowały znaczne zyski pod koniec sesji po dniu naznaczonym corocznym wydarzeniem Apple’a oraz najnowszym raportem Rezerwy Federalnej “Beżowej Księgi”, będącym podsumowaniem dotychczasowych wydarzeń gospodarczych.Beżowa Księga Rezerwy Federalnej ujawniła, że aktywność gospodarcza w kraju pozostała w sierpniu bez zmian co oznacza równowagę względem poprzednich miesięcy w porównaniu z raportem Fed z początku lipca. Pięć dystryktów odnotowało nawet “lekki wzrost”, podczas gdy pozostałe pięć “umiarkowanego złagodzenie spadków”.

wykres Kurs indeksu S&P 500 08.09.2022
Kurs indeksu S&P 500 08.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Warunki na rynku pracy były “trudne”, jednak w większości dwunastu okręgów odnotowano “umiarkowany” wzrost zatrudnienia, a co ważne –  płace rosły w całym kraju jak czytamy w raporcie. Wydatki konsumenckie zostały scharakteryzowane jako ”stabilne”, działalność produkcyjna wzrosła w kilku dystryktach, podczas gdy ceny pozostały ”wysoko podniesione”, szczególnie jeśli chodzi o żywność, czynsz, media i usługi hotelarskie.

Finałem środowej sesji był wzrost indeksu Dow Jones o 1,40% co przełożyło się na 436 punktów na zamknięciu, z kolei technologiczny indeks Nasdaq 100 wspiął się na poziom 2,07%. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,84%.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here