Naga Markets



Rynki w Stanach odbijają. Obawy o inflację ustępują po dobrych danychWe wtorek główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się na zielono – w tym indeks Dow Jones oraz Nasdaq 100, odwracając część strat z poprzedniego dnia, kiedy to akcje spółek technologicznych pogrążyły się w chaosie związanym z awariami mediów społecznościowych – Facebooka, Instagrama i innych. Obawy o inflację zdały się ustąpić miejsca optymizmowi a indeks usług ISM pobił oczekiwania analityków, wzrastając do 61,9 pkt.

  • Amerykańskie indeksy, Dow Jones oraz Nasdaq 100 odbiły we wtorek, a w środę kontrakty futures kontynuują wzwyżkę
  • Zdaje się, że obawy o inflację ustępują dobrym danym
  • Akcje giganta społecznościowego, spółi Faceboo, odrabiają straty po załamaniu na początku tygodnia
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Odbicie indeksów na Wall Street

Zdecydowane odbicie widać było podczas wtorkowej sesji, kiedy indeks Dow Jones odbił ponad 300 punktów wraz z indeksem technologicznym Nasdaq 100, wokół którego w poniedziałek było głośno. Dzień wcześniej akcje spółek technologicznych pogrążyły się w chaosie związanym z awariami mediów społecznościowych i obawami o inflację.



Tymczasem wczorajsze odczyty danych – indeks usług ISM i indeks aktywności biznesowej pobiły oczekiwania analityków. Indeks PMI w Stanach Zjednoczonych wyniósł 61,9 pkt. we wrześniu, wzrastając z 61,7 zanotowanych w sierpniu i bijąc oczekiwania analityków. W raporcie opublikowanym przez Instytut Zarządzania Podażą (ISM) czytamy, że jest to 16. miesiąc z rzędu, w którym wskaźnik ten odnotował wzrost.

wykres Kurs Nasdaq 100 H1 06.10.2021
Kurs Nasdaq 100 H1 06.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tymczasem indeks aktywności biznesowej wzrósł o 2,2 pkt proc. do 62,3%. Indeks Nowych Zamówień wzrósł o 0,3 pkt proc. miesiąc do miesiąca i wyniósł 63,5%. Natomiast Wskaźnik Cen wzrósł o 2,1 punktu procentowego i wyniósł 77,5%. Wskaźnik Zaległych Zamówień wzrósł z 61,3% do 61,9%. Z kolei Wskaźnik Zatrudnienia spadł o 0,7 pkt. proc. do 53,0%.

W poniedziałek inwestorzy zapoznawali się również z opinią prezesa Rezerwy Federalnej w Chicago, Charlesa Evansa, który powiedział, że czas na rozpoczęcie dostosowywania zakupów aktywów jest bliski i nie byłoby zaskoczeniem, gdyby proces taperingu zakończył się w połowie lub na jesieni 2022 roku.

Wypowiadając się w wywiadzie dla CNBC dodał, że nie byłoby zaskoczeniem, gdyby proces taperingu zakończył się do połowy 2022 r. lub jesienią 2022 r., ale podkreślił, że wszelkie ramy czasowe będą zależały od kontynuacji dynamiki gospodarczej, w tym spadku bezrobocia do 3,5-3,7 proc. Zaznaczył on również, że amerykańska gospodarka przechodzi „bardzo nierówne ożywienie”, przy czym sektor produkcyjny odnotował znaczący postęp, w przeciwieństwie do sektora usług.

invest

Autor poleca również:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.



Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here