Naga MarketsCzy czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się pozytywnie? I tak i nie. Z jednej strony główne indeksy odbiły się od czterotygodniowego minimum, wsparcie zapewniły kluczowe poziomy techniczne. Z drugiej strony to druga z rzędu spadkowa sesja na Wall Street.

S&P500 odzyskał ponad 1% w porównaniu z sesyjnym dołkiem, głównie dzięki akcjom spółek technologicznych. Odbicie nastąpiło po tym, jak indeks znalazł się poniżej 200-dniowej średniej kroczącej. Dotychczas poziom ten sprawdził się jako wsparcie 5 razy od lutego tego roku.

Inwestorzy wciąż trawią ostatnią decyzję FED oraz czekają na dzisiejszy raport dotyczący stanu amerykańskiego rynku pracy. To najważniejszy odczyt ekonomiczny w miesiącu. Od wartości NFP (nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym) zależy przyszła polityka Rezerwy Federalnej. Brak czystego znaku ze strony FED co do przyszłej podwyżki stóp procentowych wprowadził nieco niepewności na rynku.

„Mamy do czynienia z kontynuacją wzrostu silnej gospodarki, świetnymi wynikami kwartalnymi oraz strachem przed inflacją, który sprawia, że inwestorzy stali się ostrożniejsi. Moim zdaniem ten sentyment nie zmieni się w najbliższym czasie, dzisiejsze wyniki NFP mogą jedynie dać trochę więcej wglądu w stan gospodarki” – powiedział Chad Morganlander z Washington Crossing Advisors.

S&P500 odbiło się od dołka i ostatecznie zakończyło sesję z niewielkimi spadkami


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here