Naga MarketsWall Street od padnemicznych spadków z marca bez większej korektyNie pierwszy to raz, gdy inwestorzy, a przynajmniej ich część, z utęsknieniem wyczekują spadkowej korekty, a ta nie nadchodzi. Zjawisko to dotyczy przede wszystkim rynku amerykańskiego. Od czasu ubiegłorocznego marcowego tąpnięcia, jedynie trzykrotnie można było obserwować niewielkie i krótkotrwałe cofanie się indeksów w swym marszu w górę.

Wall Street od marca w trendzie wzrostowym

Zasięg ostatniego, z października 2020 r wyniósł zaledwie 7,5 proc. i od tego czasu niedźwiedzie nie miały nic do powiedzenia. Pojawienie się korekty zwykle wiąże się z pojawieniem się jakiegoś impulsu, który skłoniłby część inwestorów do sprzedaży akcji. Wszystko wskazuje na to, że obecnie bilans czynników negatywnych oraz korzystnych dla sytuacji na giełdach jest zrównoważony.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z jednej strony mamy nieustanną ekspansję pandemii, powodującą coraz bardziej restrykcyjne ograniczenia w wielu krajach świata. Na to nakładają się perturbacje z procesem szczepień, a na dodatek spowolnienie dostaw szczepionek. Te okoliczności przesuwają w czasie moment odbicia globalnej gospodarki. Z drugiej strony mamy rosnące i uzasadnione nadzieje na powrót dobrej koniunktury, podsycane oczekiwaniem na potężne pakiety wsparcia fiskalnego, zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Potwierdzeniem tych nadziei jest najnowszy raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego, podwyższający prognozę PKB na ten rok z 5,2 do 5,5 proc., w tym w Stanach Zjednoczonych do 5,1 proc., a dla strefy euro do 4,2 proc.

Przy takich prognozach i oczekiwaniach inwestycje w akcje powinny być optymalnym wyborem, tym bardziej, że hossę wspierać będzie luźna polityka pieniężna większości banków centralnych. Będące jej efektem niskie stopy procentowe, zarówno nominalne, jak i tym bardziej realne, będą zniechęcać do najbardziej bezpiecznych form lokowania oszczędności.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotego | btc wykres | giełda nasdaq | akcje jsw forum | kurs eur usd |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here