Naga MarketsIndeks WIG20 pnie się dziś w górę o ponad 1,2%

Zgodnie z oczekiwaniami FOMC zdecydował w środę o redukcji skali skupu aktywów o 15 mld USD miesięcznie. Jednocześnie Rezerwa Federalna wykazuje pewną wstrzemięźliwość jeśli chodzi o deklarowanie terminu podwyżki stóp procentowych. Rynek akcji ze spokojem przyjął rozpoczęcie taperingu w USA.

Dow Jones urósł o 0,29 proc., a S&P500 umocnił się o 0,65 proc. Najmocniej, o 1,04 proc., urósł Nasdaq100. Inwestorzy z Azji podtrzymali pozytywne nastroje zapoczątkowane na Wall Street. Japoński Nikkei225 rósł o 0,9 proc., a Hang Seng dodał 0,2 proc. Shanghai Composite zyskiwał 0,8 proc., przy zwyżce KOSPI opiewającej na 0,2 proc.Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

W Europie niemiecki indeks DAX rośnie o 0,1 proc. Kurs zmaga się z historycznymi maksimami i oscyluje w okolicy górnego ograniczenia trendu wzrostowego. Ryzyko zejścia w dół rośnie, ale nastroje wydają się być pozytywne. Byki nie składają broni.

Na pozostałych parkietach nastroje są raczej optymistyczne. CAC40 utrzymuje się w okolicy poziomów odniesienia, a brytyjski indeks FTSE100 dodaje 0,1 proc. O ponad 1,2 proc. w górę pnie się WIG20. Krajowe blue chips odreagowują środową przecenę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony szwedzkiej wykres | kghm akcje | pekao akcje | kurs jena złoty | forex waluty | średni kurs lewa nbp | dax kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here