Naga MarketsPoniedziałkowa sesja przy Wall Street upłynęła pod znakiem krwistej wyprzedaży wywołanej potencjalnym zagrożeniem chińskiego koronawirusa i jego wpływie na działalność chińskiej gospodarki. Wczorajsza sesja rozpoczęła się nerwowym nastroju i zakończyła najsłabszym wynikiem od 3 miesięcy – S&P500 spadł 1,6%, Dow Jones o 1,6%, a Nasdaq aż 1,9%.

W poniższej analizie z użyciem narzędzi od Directa skupimy się na wybranych spółkach SSR (Short Sale Restriction), czyli stokach, które spadając w trakcie poprzedniej sesji o ponad 10%, zostały włączone w pulę instrumentów podlegających ograniczonym możliwościom zawierania krótkiej sprzedaży. W ramach naszej strategi, skupiając się tylko na analizie technicznej, szukamy odreagowana i odbicia z poziomów na przecenionych walorach.

NIO Limited

Chiński producent pojazdów elektrycznych NIO Limited (#NIO) będący w centrum zainteresowania krótkoterminowych spekulantów już od dłuższego czasu, spadł wczoraj o 14%, tak jak inne chińskie spółki, bez wyraźnego powodu. Spółka wyraźnie zatamowała spadek w okolicy 3.95-4.00 USD i jest to obecnie ważny poziom wsparcia (przetestowany również 2 tygodnie temu), co widać po bieżących ilościach zleceń kupna. Rynek to nie laboratorium, stąd też dla uproszczenia przyjmiemy lekki margines błędu. Zważywszy, że za spadkiem nie stoją żadne czynniki wychodzące bezpośrednio ze spółki, będziemy szukać odreagowania kursu w postaci zlecenia kupna z limitem 4.30–4.32 USD i zleceniem stop loss w połowie wartości strefy konsolidacji lub poniżej, dla inwestorów o głębszym marginesie błędu.

Wykres NIO H1
WYKRES NIO M5

Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS

Melco Resorts & Entertainment

Melco Resorts & Entertainment (#MLCO) to jeden z operatorów hoteli, kasyn i centrów rozrywki, który ‘krwawi’ w kontekście obaw o epidemię wirusa, a tym samym mniejszą frekwencję klientów w ośrodkach. W dniu wczorajszym spółka potaniała o 5,5%, a niskie otwarcie wywołało reakcję wyraźnej obrony poziomu 19.00 USD (testowanego wcześniej, patrz wykres D1). Pomysł transakcyjny obejmuje grę pod dalszy wzrost z zajęciem pozycji long z limitem 20,37-20,40 USD – dla bardziej odważnych lub powyżej 20,60 USD dla mniej odważnych. Zlecenie zabezpieczające stop loss wedle uznania, z uwagi na zmienność aktywa sugerujemy nie niżej niż 19,90 USD. Przez doniesienia o wirusie Melco został skrzywdzony blisko 20% spadkiem w ciągu ostatniego tygodnia stąd też zasięgi na odreagowanie są bardzo dalekie.

Wykres MLCO M5
WYKRES MLCO D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here