Naga MarketsStratedzy Goldman Sachs wykluczają wejście w rynek niedźwiedziaPodczas gdy ryzyko korekty na rynkach wzrasta, środki stymulacyjne i charakter samego kryzysu gospodarczego sprawiają, że ryzyko wejścia w rynek niedźwiedzia jest mało prawdopodobny, twierdzą stratedzy Goldman Sachs Group Inc. zalecając wykorzystanie wszelkich spadków do zakupu akcji Wall Street oraz na rynkach zagranicznych

  • Zdaniem strategów Goldman Sachs, rynek jest wciąż we wczesnej fazie byka
  • Od marca 2020 roku globalne akcje wzrosły o ponad 70%
  • Indeksy Wall Street we wtorek rosły po długim weekendzie, utrzymując się w okolicach historycznych szczytów

Stratedzy Goldman Sachs zachęcają do zakupu akcji

Zamiast obawiać się bessy, stratedzy Goldmana na czele z Peterem Oppenheimerem napisali w swojej notatce, że rynek jest nadal we wczesnej fazie byka po “wybuchowym” odbiciu notowań wielu cen akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek rośnie pod wpływem rosnącej liczby dobrych wieści, obecnie ignorowane są słabsze dane czy rosnące wskaźniki infekcji koronawirusem. Istnieje ryzyko korekty, jednak szansa na trwałe załamanie rynku jest minimalna – napisali we wtorek stratedzy Goldman Sachs Group Inc.

Globalne akcje wzrosły o ponad 70% od czasu załamania wywołanego pandemią w marcu ubiegłego roku. Ceny są dodatkowo napędzane informacjami o szczepieniach oraz ożywieniu gospodarczym, które jest coraz bardziej prawdopodobne dzięki wielu amerykańskim bodźcom. Ostre odbicie jest “prawie identyczne” jak wyjście z kryzysu finansowego w 2009 roku, po którym nastąpiła korekta, zauważa Goldman.

Jak widać na powyższym wykresie, światowy indeks MSCI obejmujący wszystkie kraje od marca 2009 roku był w silnym trendzie wzrostowym, korekta nastąpiła dopiero w ubiegłym roku. Podczas gdy globalny kryzys finansowy wygenerował “strukturalny rynek niedźwiedzi”, recesja wywołana przez koronawirusa i samozaparcia były, według firmy, napędzane jedynie przez wydarzenia.

Bezprecedensowe tempo i skala wsparcia politycznego w czasie pandemii, mającego na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia długotrwałej recesji były kluczowe. Pozwoliły one wesprzeć inwestorów i pomogły w przekształceniu spowolnienia gospodarczego w ożywienie – napisali stratedzy na koniec.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here