Naga MarketsS&P 500 na wsparciu. Wall Street nie boi się czystki Demokratów w WaszyngtoniePo zwycięstwie Joe Bidena na prezydenta, a następnie przejęciu władzy w Kongresie przez Demokratów, rynki obawiały się, jaki wpływ będzie miała nowa polityka na akcje. Historia pokazuje natomiast, że dla Wall Street, partia polityczna nowego prezydenta wcale nie stanowi dużego zagrożenia. Indeks S&P 500 koryguje ostatni impuls wzrostowy.

  • Joe Biden zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA 20 stycznia br.
  • Średnia roczna stopa zwrotu indeksu S&P 500 pod rządami Demokratów wynosiła 9,1%.
  • Inwestorzy są świadomi, że Biden będzie zupełnie inaczej podchodził do polityki niż Donald Trump

Joe Biden raczej nie zaszkodzi Wall Street

W najbliższą środę Joe Biden zostanie zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, a jego Partia Demokratyczna będzie kontrolować Kongres. Dane zebrane przez LPL Financial Show pokazują, że historycznie, a dokładnie od 1950 r. taki scenariusz dawał średnią roczną stopę dla indeksu S&P 500 na poziomie 9,1%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wynik ten może nie jest tak dobry, jak w czasach, gdy rząd był podzielony między Republikanów a Demokratów. Jednakże, wciąż jest to powyżej historycznej średniej.

Inwestorzy są świadomi, że Biden będzie zupełnie inaczej podchodził do polityki niż Donald Trump. Mimo to, na razie nie widać oznak zaniepokojenia. Rynki zakładają bowiem, że wydatki na infrastrukturę wspierającą gospodarkę będą zapoczątkować ożywienie w cyklicznych częściach rynku.

Zwrot indeksu S&P 500 w czasach, gdy Demokracji kontrolowali Biały Dom oraz Kongres

– Ogólnie rzecz biorąc, to kto rządzi nie ma aż tak dużego wpływu na rynki, jak niektórzy twierdzą. Część sektorów – otoczenie regulacyjne, otoczenie podatkowe – z pewnością mają wpływ na rynki. Ale ogólnie chodzi bardziej o to, gdzie jesteśmy w gospodarce i dokąd zmierza gospodarka. A teraz wygląda na to, że rządzący zamierzają podjąć kroki, aby wspomóc powrót do ożywienia – powiedział Chris Gaffney, prezes rynków światowych w TIAA Bank.

S&P 500 testuje dynamiczne wsparcie

Notowania kontraktów terminowych E-mini na indeks S&P 500 testowały w ubiegłym tygodniu obszar w obrębie 3820 pkt. Ostatecznie cena odbiła do dynamicznego wsparcia w postaci 20-dniowej średniej, która zbiega się z horyzontalnym obszarem przy 3750 pkt.

fpmarkets

Wybicie w dół otwierałoby drogę w kierunku 3650 pkt. Jeśli natomiast trend ma być kontynuowany, przełamanie oporu przy 3820 pkt odsłoniłoby poziom 3900 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here