Naga MarketsWall Street negatywnie wpływa na rynki, traci między innymi kurs dolaraInwestorzy na Wall Street mają coraz więcej tematów mogących budzić niepokój. Rosnące rentowności obligacji będące teoretycznie zwiastunem gospodarczego przyspieszenia za kilka miesięcy, mogą zapowiadać poważne problemy dla tych korporacji, które do tej pory dość tanio finansowały się niemałym długiem i w większości sprzedawały marzenia – które co ciekawe, ochoczo kupowali inwestorzy.

Kurs dolara odbija po teście 6-tygodniowych dołków, Wall Street nadal słabe

Może być to też trudny okres dla tych spółek, które przetrwały pandemię dzięki różnego rodzaju “programom wsparcia”, a teraz będą musiały zmierzyć się z trudniejszymi, rynkowymi warunkami. Wreszcie Demokraci w najbliższych tygodniach mogą coraz częściej poruszać wątek podniesienia podatków dla najbogatszych Amerykanów, oraz korporacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie jest tajemnicą poliszynela, że część z nich wolałaby, aby relatywnie szybko zaczęły one finansować kolejny pakiet prezydenta Bidena, tym razem związany z wydatkami infrastrukturalnymi, który najpóźniej w kwietniu trafi na polityczną agendę. Na to wszystko nakłada się powracający wątek FTT, czyli podatku od transakcji finansowych, któremu przysłużyło się zamieszanie wokół akcji spółki Game Stop kilka tygodni temu. Dla bardziej lewego skrzydła Partii Demokratycznej to tylko dowód na to, że trzeba coś zrobić z tą nadmierną spekulacją na nowojorskim parkiecie.

Innymi słowy, Wall Street ma coraz więcej pretekstów do korekty, a wykres S&P500 wygląda słabo (naruszone zostało wsparcie przy 3860 pkt.). We wpisach sprzed kilku dni zwracałem uwagę, że do wyraźniejszego odbicia dolara konieczne będą nie tylko obserwowane wzrosty rentowności obligacji, ale pogorszenie się nastrojów na Wall Street – razem da to kombinację risk-off napędzaną dodatkowo pokrywaniem krótkich pozycji w dolarze. Według ostatnich danych CFTC ten proces już sie rozpoczął.

Na razie siłę dolara widać najbardziej po walutach rynków wschodzących, które są najbardziej wrażliwe. Niemniej, jeżeli negatywne sygnały z rynków długu i akcji staną się bardziej widoczne, to amerykańska waluta może zacząć błyszczeć wśród G-10.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here