Naga Marketscc dow jones indeksAkcje na Wall Street zamknęły się w większości wyżej w środę, po tym jak Dow Jones osiągnął nowe rekordowe poziomy, a inwestorzy skupili się na raportach publikowanych przez największe spółki w tym sezonie. Inwestorzy przyglądali się wynikom takich firm jak Tesla, IBM, Verizon i Abbott Laboratories. Z danych, które rządziły rynkami poznaliśmy informacje dotyczące Beżowej Księgi, opublikowanej przez Rezerwę Federalną w USA.

  • Główne indeksy w USA nadal generują wzrosty, a S&P 500 ociera się o historyczne maksima
  • Duże spółki publikowały swoje raporty, w tym Tesla czy IBM. Nadal czekamy jednak na wynik kilku interesujących podmiotów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street kończy środową sesję na zielono

Główne rynki w Stanach Zjednoczonych zamknęły się w większości wyżej w środę. Indeks Dow Jones odnotował zysk w postaci 0,43% z najsilniejszą spółką UnitedHealth generującą 2,52% wzrostu. S&P 500 z oklei zyskało 0,37% ze spółką Anthem skaczącą o 7,70% a technologiczny Nasdaq 100 nieco opadł odnotowując niewielką stratę w postaci 0,14%. Na koniec euro wzrosło o 0,15% w stosunku do dolara amerykańskiego.W środę rynkami rządziły informacje o tym, że Rezerwa Federalna opublikowała swoją październikową Beżową Księgę, w której stwierdziła, że większość okręgów zwiększyła swoją aktywność gospodarczą w umiarkowanym tempie, podczas gdy inne obszary odnotowały wolniejsze ożywienie z powodu “zakłóceń w łańcuchu dostaw, niedoborów siły roboczej“. Sekretarz Skarbu Janet Yellen również określiła rynek pracy jako “bardzo ciasny”.

wykres Kurs indeksu Dow Jones H1 21.10.2021
Kurs indeksu Dow Jones H1 21.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Janet Yellen powiedziała w wywiadzie dla MSNBC komentowała, że pandemia zmieniła wzorce konsumenckie i przesunęła ciężar z sektorów usługowych do handlu detalicznego.

– Doświadczyliśmy bardzo niezwykłego wstrząsu, który zarówno pozbawił ludzi pracy, ale także zmienił wzorce popytu, przesuwając popyt z usług takich jak podróże, pobyt w hotelach, jedzenie w restauracjach. Zamiast tego chłoniemy towary i surowce w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy – dodała.

Tymczasem inwestorzy również spoglądali na raporty spółek, a wśród najważniejszych z nich znajdowała się Tesla oraz IBM. International Business Machines Corporation (IBM) ogłosił, że jego przychody w trzecim kwartale roku obrotowego 2021 wyniosły 17,6 mld dolarów i były o 0,3% wyższe niż w tym samym trymestrze ubiegłego roku. Rozwodniony zysk na akcję wylądował na poziomie 1,25 dolara w tym samym trzymiesięcznym okresie, spadając o 34% w ujęciu rocznym, podczas gdy dochód netto pogrążył się o 33% rok do roku, lądując na poziomie 1,1 miliarda dolarów w tym samym kwartale.

Z kolei Tesla podała, że jej przychody wzrosły w skali roku o 57%, osiągając 13,76 mld USD, a rozwodniony zysk na akcję (GAAP) producenta samochodów wzrósł o 433% do 1,44 USD. Tesla zauważyła również, że wyprodukowała i dostarczyła rekordową liczbę pojazdów w trzecim trymestrze.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here