Naga MarketsWall Street stale myli się co do oceny Tesli. Spółka nic nie robi sobie z negatywnych ocen analitykówZa nami kolejny udany miesiąc dla spółki Tesla Inc., która praktycznie co tydzień wyznacza nowe, rekordowe szczyty. Wielu analityków Wall Street jednak od miesięcy negatywnie ocenia spółkę i nadal to robi mimo, że ta nie daje dotychczas nawet najmniejszych szans inwestorom niedźwiedzio nastawionym na zejście. Fenomen amerykańskiego producenta elektrycznych samochodów (i nie tylko!) pozapisuje się na kartach historii, jako jedna z najtrudniejszych spółek do handlu na krótką.

  • Większość analityków Wall Street nie dawała szansy spółce na wzrosty
  • Obecnie, mimo gigantycznego wzrostu cen akcji nadal wielu pozostaje sceptycznych
  • Tymczasem spółka wygenerowała już podejście do poziomu 500 dolarów za akcję
  • Rynek w tym roku wygenerował blisko 620 procent wzrostu

Wall Street: nadal sceptycznie nastawienie panuje wśród większości analityków

Właśnie zaczyna się kolejny miesiąc, podczas którego zapewne spółka Tesla Inc. wygeneruje kolejne wzrosty, poprawiając przy tym wynik 500 dolarów za akcję. Mimo to jednak nadal analitycy Wall Street według doniesień MarketWatch pozostaje sceptycznie nastawionych do cen akcji spółki, sugerując jej możliwy odwrót. Warto przypomnieć, że najwięcej analityków wskazywało spadki, kiedy spółka wyceniana była.. po 50 dolarów. Obecnie, niedawna wycena spółki sięgnęła 500 dolarów za akcję.

Akcje spółki wzrosły o ponad 13% w poniedziałek, a patrząc z perspektywy miesięcznej, tylko w sierpniu wzrosły o 74%. Jest to najlepszy wynik z perspektywy miesiąca od ponad siedmiu lat, kiedy doszło do podziału akcji spółki. Mimo to jednak nastawienie inwestorów nadal jest pro-wzrostowe, analityków zaś wręcz odwrotnie.

wykres Tesla H4 02.09.2020
Tesla H4 02.09.2020

Jeśli powiedzenie trend is your friend to za mało – to warto przyjrzeć się twardym faktom. Spółka pozostawała rentowna przez cztery poprzednie kwartały, podczas gdy Wall Street myliła się, przewidując straty w trzech z czterech ostatnich kwartałów. Mimo rozprzestrzeniania się wirusa i dalszych obaw związanych z negatywnymi skutkami pandemii, Tesla dostarczyła znacznie więcej pojazdów elektrycznych, niż oczekiwano w drugim kwartale.

Z technicznego punktu widzenia rynek ma szansę na korektę do zakresu 440 dolarów, jednak nadal rynek może szukać okazji do wyciągania wykresu coraz to wyżej. Kto wie, czy do końca obecnego roku akcje spółki nie przekroczą 700 dolarów za akcję – jednak i to nie zmieni w większości nastawienia analityków wobec spółki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here