Naga MarketsWall Street nadal oderwane od fundamentów, ale szczepionka na Covid-19 ma zmienić sytuacjęRynki finansowe dają bardzo duży kredyt zaufania oczekiwaniom co do skuteczności powszechnych szczepień przeciwko Covid-19 i wierząc w poprawę sytuacji wyceniają bardzo duży wzrostów wyników spółek notowanych na Wall Street w czwartym kwartale, komentował na antenie Comparic24.tv analityk CMC Markets, Maciej Leściorz. Chociaż pozytywne wyniki szczepień mogą być odczuwane gospodarczo najwcześniej za pół roku, to amerykańskie indeksy giełdowe już teraz przepełnione są optymizmem, korzystając dodatkowo ze słabego dolara. W rozmowie Piotra Gembarowskiego poruszono następujące kwestie:

  • Czy optymizm inwestorów w obecnej sytuacji nie jest przedwczesny?
  • Dziś komunikat Fed, który może rozszerzać warunkowy forward guidance
  • Quercus TFI: polskie akcje mogą dawać w 2021 r. dwucyfrowe stopy zwrotu
  • Porównanie wskaźnika c/z polskich akcji i akcji na rynkach rozwiniętych
  • sWIG80 w 2020 r. z dużo lepszymi wynikami niż WIG20. Czy dysproporcja ta zmniejszy się w 2021 r.?

Te artykuły również Cię zainteresują
Wall Street znowu w górę. S&P 500 rósł o 1,3%

We wtorek notowania indeksu S&P 500 zyskiwały 1,3% i znowu znajdują się zaledwie o krok od historycznych maksimów. Z optymizmu na rynkach bazowych korzysta również polski WIG20, który zyskuje w środę 1,6% i próbuje ponownie walczyć z poziomem 2 tys. pkt.

Za ogólny optymizm zdaniem Macieja Leściorza odpowiada wizja pozytywnego wpływu szczepionki na gospodarkę oraz środowisko taniejącego pieniądza mającego podbijać inflację. Dodając do tego duży apetytu na ryzyko inwestorów, widać wzrosty na rynkach akcji.

Rynki nigdy nie są przedwcześnie optymistyczne, gdyż wyceniają przyszłość, nawet tę bardzo odległą. To widać w tym momencie, przez cały rok na fali napływu kapitałów na rynki spółki rosły odrywając się od fundamentów, w tym momencie pojawiają się natomiast perspektywy poprawy sytuacji gospodarczej dzięki szczepionce. Choć bardzo odległe, to rynek już wierzy w to, że brak lockdownów i powrót do normalności będzie sprzyjał wynikom spółkom dając im kredyt zaufania – komentował Maciej Leściorz z CMC Markets.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBrexit i pakiet fiskalny w USA. Euro i funt na szczytach – Świat walut
Następny artykułGrupa K2 ogłasza strategię rozwoju do roku 2023
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here