Naga MarketsWall Street na nowych szczytach po podpisaniu pakietu fiskalnego przez TrumpaAmerykańskie indeksy wystrzeliły do nowych historycznych maksimów w poniedziałek wskutek informacji o podpisaniu przez Donalda Trumpa ustawy zatwierdzającej pakiet stymulacji fiskalnej. Prezydent Stanów Zjednoczonych postawił jednak pewne warunki, głównie dotyczące zasiłków dla obywateli w ramach programu.

  • Nowe szczyty wyznaczyły S&P 500, Nasdaq Composite, a także Dow Jones Industrial Average
  • Wskaźniki analizy technicznej wskazują na możliwość potencjalnej korekty
  • Wywołać ją może m.in. pogorszenie się perspektyw gospodarczej odbudowy w związku z rozwojem pandemii

Trump podpisał ustawę dot. pakietu fiskalnego

Wall Street odpowiedziało wzrostami na informację o złożenie podpisu przez prezydenta USA, Donalda Trumpa, pod ustawą zapewniającą pomoc fiskalną o łącznej wartości 2,3 bln dol. Fundusze w ramach ustawy należy podzielić na dwie zasadnicze części: 1,4 bln dol. stanowią fundusze rządowe, a 900 mld dol. pakiet pomocowy związany z pandemią koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze przed tygodniem, Donald Trump oponował przeciwko wdrożeniu pakietu w obecnej postaci, która została zatwierdzona przez Kongres 21 grudnia. Prezydent określił go “hańbą” twierdząc, że zasiłki dla obywateli są za niskie. Ostatecznie, w weekend zgodził się na zaakceptowanie programu stymulacyjnego sugerując zwiększenie kwoty świadczeń zasiłkowych z 600 dol. do 2000 dol.

Izba Reprezentantów Kongresu przegłosowała pozytywnie tę propozycję w poniedziałek wieczorem. Senat na ten moment wstrzymuje się od głosowania.

Informacja o zaakceptowaniu pakietu przez Trumpa jest zdaniem ekspertów największą przeszkodą, która stała na drodze powodzenia programu fiskalnego. Ta jest już przekroczona, a Wall Street zareagowała wzrostami.

fpmarkets

Wall Street w górę po decyzji Trumpa

Indeks S&P 500, zrzeszający 505 największych spółek notowanych na amerykańskim parkiecie, wzrósł do 3735,37 pkt. zyskując 0,87%. Od początku 2020 roku, S&P 500 jest na plusie aż o ponad 15%.

Wall Street na nowych szczytach po podpisaniu pakietu fiskalnego przez Trumpa
Notowania S&P 500. Źródło: tradingview.com

W poniedziałek nowe rekordowe szczyty zdobył także NASDAQ Composite dobijając do poziomu 12899,4 pkt., który w tym roku zyskał aż ponad 43%.

Wall Street na nowych szczytach po podpisaniu pakietu fiskalnego przez Trumpa
Notowania indeksu Nasdaq Comp. Źródło: tradingview.com

Obrazujący sytuację w realnej gospodarce Dow Jones Industrial Average zyskał w poniedziałek 0,68% i również wspiął się na maksima na 30283,23 pkt.

Wall Street na nowych szczytach po podpisaniu pakietu fiskalnego przez Trumpa
Notowania Dow Jones Industrial Average. Źródło: tradingview.com

Hossa trwa zatem nadal, choć oscylator RSI wskazuje na wykupienie na amerykańskich rynkach, co może być wskazaniem nadchodzącej korekty.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here