Naga MarketsWall Street na nowych poziomach. Rezerwa Federalna i tydzień raportowania zyskówTydzień temu rynki gwałtownie spadły z powodu obaw związanych z rosnącymi wskaźnikami zachorowań, a także dużego wzrostu liczby osób samoizolujących się.

Wall Street pobiło rekordy, inwestorzy czekają na decyzje Fed

Wpływ wariantu delta jest szczególnie silny w Azji, gdzie liczba zaszczepionych osób jest znacznie niższa niż w Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych. Kraje azjatyckie ponownie nakładają środki ochrony zdrowia.Na rynkach obawy o rosnącą liczbę przypadków trwały mniej niż jeden dzień, wtorek był pierwszym dniem czterodniowego odbicia, w którym Stoxx600, Dow, S&P500 i Nasdaq osiągnęły nowe rekordowe poziomy.

Inwestorzy bardziej obawiają się rosnącej inflacji i spowolnienia wzrostu. Więcej o ogólnej sytuacji na rynkach będziemy mogli się dowiedzieć, gdy firmy zaczną raportować wyniki za kolejny okres.

W tym tygodniu głównym wydarzeniem będzie jutrzejsze spotkanie w sprawie stóp Rezerwy Federalnej, na którym prawdopodobnie zostanie poruszony temat ograniczania skupu aktywów.

Szczególnie ważne będą również publikacje kwartalnych raportów finansowych gigantów technologicznych. Biorąc pod uwagę, że te firmy były jednym z głównych czynników powodujących wzrosty na rynkach amerykańskich, inwestorzy nie zaakceptują żadnych oznak zmniejszenia oczekiwań wzrostu na resztę roku.

Zaczynając od Tesli, przejdziemy do Apple, Amazon, Alphabet, Facebooka i Microsoftu i wiele innych raportów będzie się ukazywać przez cały ten tydzień.

Jeśli chodzi o dzisiejsze dane makroekonomiczne, zobaczymy jedynie wyniki najnowszego niemieckiego badania IFO za lipiec.

invest

Oczekuje się poprawy we wszystkich dziedzinach, jednak sporym znakiem zapytania jest wpływ ostatnich powodzi na ogólne nastroje w największej gospodarce Europy. Byłoby zaskakujące, gdyby nie miały one znaczenia, biorąc pod uwagę jak ogromne zniszczenia infrastruktury gospodarczej wywołały.

Zapowiada się ciekawy tydzień dla dolara amerykańskiego, który w ostatnim miesiącu odnotował wzrosty, natomiast indeks dolara wspiął się na najwyższy poziom od trzech miesięcy.

Na ostatnim spotkaniu EBC potwierdził, że nie będzie zmieniał polityki pieniężnej przez następne trzy do pięciu lat i chociaż niektórzy w radzie nie są z tego zadowoleni, wydaje się, że ich argumenty nie zostaną wysłuchane.

Dzisiejsze otwarcie w Europie zapowiada się spokojnie, chociaż nastroje w Azji pozostają mieszane z powodu słabości chińskich akcji, które gwałtownie spadły po ostatnich decyzjach organów nadzoru w sprawie sektora technologii i edukacji.

Chociaż widzieliśmy jak silnie amerykańskie rynki się odbiły z poniedziałkowych minimów, poszczególne rynki w Europie radziły sobie gorzej, a FTSE100 pozostał szczególnie słaby.

Może się to zmienić w tym tygodniu, kiedy otrzymamy najnowsze dane od takich firm jak Rio Tinto, Glencore, Royal Dutch Shell, Barclays, Lloyds i NatWest.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – wśród posiadaczy otwartych pozycji na kontraktach CFD na niemiecki indeks DAX przeważają negatywne nastroje. Pozycje krótkie posiada obecnie 63% klientów i stanowią one 66% wartości. W ostatnich godzinach pozycje krótkie straciły na wartości 8 punktów procentowyc

US Fang Plus –  w tygodniu publikacji wyników przez największych graczy technologicznych, na indeksie skupiającym większość z nich (m.in. Alhpabet, Apple, Amazon, Facebook, Tesla) sentyment jest wyjątkowo pozytywny. 82% wartości pozycji na kontraktach CFD na ten indeks stanowią pozycje długie, które posiada 73% inwestorów aktywnych na tym rynku.

Bitcoin – najpopularniejsza z kryptowalut notowana jest dziś najwyżej od połowy czerwca, a oczekiwania klientów CMC Markets pozostają wzrostowe. Pozycje długie stanowią 78% wartości jak i posiada je 80% klientów aktywnych na tym instrumencie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwięksi brokerzy forex | celon pharma kurs akcji | notowania livechat | dax30 | famur akcje prognozy | gpw kghm | biomed notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here