Naga MarketsByk z Wall StreetChociaż S&P 500 pozostaje aż o 12% wyżej niż na początku roku, osiągając nowy rekord na początku tego miesiąca, wiele wskazuje na to, że pod koniec roku główny amerykański indeks może być słaby, informuje Lisa Shalett, Chief Investment Officer w Morgan Stanley. Z kolei eksperci z Natixis uważają, że S&P 500 przed osiągnięciem równowagi ma jeszcze miejsce na 3% wzrost.

  • Dow Jones 30 po raz pierwszy zamknął się powyżej poziomu 30 000
  • S&P miał najlepszy dzień od 3 tygodni, wzrósł o 57,84 punktu, czyli o 1,62%, do 3635,42
  • Historycznie ceny akcji rosną wraz z podażą pieniądza

Wall Street: recesją okazją do długoterminowych zakupów – Morgan Stanley

W ocenie Shalett, wzrost popytu konsumenckiego może zapewnić wzrost prognozy realnego PKB w USA na 2021 r. na poziomie 5,9%. Pomimo utrzymującego się wysokiego bezrobocia, wiele gospodarstw domowych zgromadziło oszczędności choćby z powodu niemożności wydawania pieniędzy na rozrywkę i podróże, w tym na dojazdy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oszczędności te stworzyły znaczący i wciąż niedoceniany bodziec do wzrostu w drugiej połowie przyszłego roku – napisano w raporcie.

Dodatkowo 20-letni rekord zysków spółek o małej kapitalizacji stanowi kolejny dowód na to, że ożywienie gospodarcze nabrało tempa pod powierzchnią. Takie rewizje były historycznie prekursorem ożywienia gospodarczego.

Biorąc pod uwagę, że 91% akcji znajduje się w indeksie Russell 2000, szerokim benchmarku spółek o małej kapitalizacji, obecnie wyprzedzającym 50-dniową średnią kroczącą, dane z 50 lat sugerują dobre szanse na wysokie zwroty – dodano.

Według Morgan Stanley, inwestorzy długoterminowi powinni wykorzystać potencjalne pogorszenie nastrojów w ciągu najbliższych kilku miesięcy, aby dodać kapitał do klas aktywów i sektorów, które najprawdopodobniej skorzystają, gdy Stany Zjednoczone wyjdą z recesji w 2021 r.

Rozważ dodanie do amerykańskich spółek o małej kapitalizacji , akcje cykliczne, takie jak finanse, przemysł, materiały i usługi konsumenckie oraz akcje spoza USA, w tym akcje japońskie i rynki wschodzące – podkreślono.

S&P 500: przed osiągnięciem równowagi jest miejsce na 3% wzrost – Natixis

Analitycy Natixis szacują, że indeks giełdowy w USA jest prawie na poziomie równowagi, ale indeks strefy euro jest nadal o 20% poniżej poziomu równowagi.

Prowadzona polityka gospodarcza (masowe deficyty fiskalne monetyzowane przez banki centralne) doprowadziła do gwałtownego wzrostu ilości pieniędzy trzymanych przez pozabankowe podmioty gospodarcze.

W perspektywie średniookresowej udział pieniądza w bogactwie musi pozostać stabilny, równy jego optymalnemu udziałowi. Oznacza to, że całkowite bogactwo rośnie wraz z podażą pieniądza, a ceny akcji rosną wraz z podażą pieniądza – wskazano w raporcie.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here