Naga MarketsOstatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się lekkim wzrostem indeksów na Wall Street, co z kolei przełożyło się na ustanowienie kolejnych historycznych rekordów notowań. W piątek amerykański Senat przyjął poprawkę, która umożliwi uchwalenie pakietu stymulacyjnego zaproponowanego przez prezydenta Joe Bidena (o wartości 1,9 bln USD) nawet bez wsparcia Republikanów, którzy negatywnie postrzegają uruchomienie tak dużego bodźca dla już mocno zadłużonej gospodarki.

Biden zamierza kontynuować “ostrą rywalizację” z Chinami 

Z pozostałych tematów – prezydent Joe Biden zapowiedział ostrą rywalizację z Chinami, jednak prowadzoną zgodnie z międzynarodowymi zasadami i w inny sposób niż za prezydentury poprzednika.

Te artykuły również Cię zainteresują
KGHM i JSW liderami piątkowych wzrostów na GPW 

Piątek krajowe indeksy również zakończyły ze wzrostem. Wśród blue chipów zyskały wszystkie walory za wyjątkiem akcji Dino (-1%) i Lotosu (-0,9%). Wśród liderów należy wyróżnić KGHM (+4,9%), JSW (+4,9%) i PEKAO (+3,7%).

W indeksie sWIG80 najmocniej wzrosły walory Polenergii (+8,3%), ze względu na podwyższenie ceny w wezwaniu do 63zł. Dobry dzień odnotowała również Astarta (+7,7%)

Pomimo całkiem dobrego dnia dla krajowych indeksów w ostatnich tygodniach zauważalna jest względna słabość w stosunku do np. amerykańskiego rynku.

Z pozostałych informacji – Grupa Azoty poinformowała o przekroczeniu 40% realizacji projektu Polimery Police.Zgodnie z założeniami w pierwszej połowie 2023 roku uruchomione mają zostać wszystkie instalacje, a do tej pory inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem.

Polecamy również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin prognoza | dax notowania weekendowe | kurs lotosu | wti notowania | kurs dol |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here