Naga MarketsLogo banku Morgan StanleyHandel na giełdach w Nowym Jorku w trakcie czwartkowych notowań przebiegał w atmosferze pogorszenia nastrojów i nieoczekiwanej wyprzedaży akcji w porze lunch’u, które w najgłębszym stadium wskazywały spadki o 2%. Ostatecznie skończyło się tylko na strachu, ponieważ koniec dnia nie oddał obrazu całej sesji: S&P500 spadł o 0,4%, NASDAQ 0,6%, a Dow Jones 0,4%. Wieczorem opublikowano protokół z ostatniego posiedzenia FOMC.


W poniższej analizie z użyciem narzędzi od Directa skupimy się na wybranych spółkach SSR (Short Sale Restriction), czyli stokach, które zostały włączone w pulę instrumentów podlegających ograniczonym możliwościom zawierania krótkiej sprzedaży oraz spółkach notujących wysoki wzrost podparty dużym wolumenem. W ramach naszej strategi, skupiając się tylko na analizie technicznej, szukamy chwilowego odreagowana i odbicia z poziomów na przecenionych walorach lub kontynuacji wzrostów z poprzedniego dnia.

Jedną z wiadomości dnia było ogłoszenie transakcji przejęcia brokera giełdowego E*Trade (#ETFC) przez bank Morgan Stanley (#MS) za rekordową kwotę 13 mld USD, która ma zostać rozliczona w akcjach. W tej sytuacji akcje Morgan zostały lekko przecenione o 4%, natomiast euforia E*Trade sięgnęła ostatecznie 22% wzrostu. Przyjrzyjmy się sytuacji na akcjach banku. Nic się nie stało, to normalne zdarzenie przy tego typu wiadomościach. Wczorajsza przecena przy wolumenie 6-krotnie wyższym niż średnia dzienna, to potencjalna promocja pod spekulacyjne zagranie. Ktoś sprzedawał, ktoś zbierał.

Kurs akcji banku od wielu tygodni buduje ten wzrostowy zgodnie z ruchem szerokiego rynku, podparty bieżącą sytuacją w banku i raportami kwartalnymi. Wczorajsza informacja jest dla Morgan Stanley bardzo korzystna, ponieważ w perspektywie miesięcy rozszerzy działalność banku w segmencie detalicznych usług maklerskich zorientowanych na przeciętnego klienta (średnia wartość rachunku w E*Trade to ok. 70 tys. USD).


Szukasz brokera z akcjami i futures bez minimalnego depozytu?
SPRAWDŹ NAS

Oceniamy, że – jeśli nie wystąpią inne okoliczności rynkowe – istnieje duży potencjał na zagranie pozycji długiej na odreagowanie wczorajszej przeceny. Jeżeli kurs nie otworzy się poniżej wczorajszych minimów, możemy spróbować otworzyć spekulacyjną swing pozycję długą (w ratach), ze pierwszym zleceniem stop loss poniżej wczorajszych minimów tj., okolic poziomu 53.50 lub – dla inwestorów o szerszym marginesie błędu – nieco głębiej w okolicach poziomów korekty koronarirusa 51,70. Gdyby jednak szeroki rynek dalej zniżkował, a tym samym kurs spółki, możemy rozważyć wzięcie spółki z poziomu ostatniej korekty (tj., z dołu) lub rozegrać jego przebicie otwierając spekulacyjnego shorta. Musiałby jednak wystąpić bardzo silne negatywne impulsy, aby doszło do tak szybkiego ‚zejścia’ kursu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here