Naga Markets

Wall Street mogą dzielić zaledwie 2 tygodnie od gigantycznego krachu, twierdzi Dr. DoomPrezes Roubini Macro Associates, Nouriel Roubini, nazywany na Wall Street “Doktorem Doomem” po tym, jak przewidział kryzys finansowy z 2008 roku w rozmowie z Bloomberg TV na Forum Ekonomicznym w Katarze w środę, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych stwarza ryzyko dla stabilności rynków finansowych.

Dr. Doom przewiduje krach na Wall Street w przypadku braku porozumienia w USA

Dr. Doom powiedział, że nieosiągnięcie porozumienia w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia przed ostatecznym terminem w przyszłym tygodniu spowoduje krach na amerykańskim rynku finansowym.Mogą osiągnąć porozumienie nawet w ostatniej godzinie przed terminem. Albo możliwe, że tego porozumienia nie osiągną. Jeśli tak się stanie, rynek się załamie. To może wymusić porozumienie w ciągu następnych kilku dni – powiedział Nouriel Roubin.

Roubini, który jest również emerytowanym profesorem ekonomii i biznesu międzynarodowego na NYU Stern, spekulował, że jakakolwiek niewypłacalność ze strony Stanów Zjednoczonych może podważyć dominację dolara jako waluty rezerwowej. Apele o odejście od dolara amerykańskiego nasiliły się w tym roku, a kraje od Brazylii po Chiny dążą do przyspieszenia procesu dedolaryzacji.

Obecnie dużo mówi się o dedolaryzacji. Jeśli Stany Zjednoczone będą miały prawdziwy problem z zadłużeniem, kredytami itp., zwiększy to prawdopodobieństwo, że ludzie będą z czasem dywersyfikować aktywa denominowane w amerykańskiej walucie – dodał.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Inwestorzy na całym świecie uważnie monitorują trwające dwupartyjne rozmowy w sprawie podniesienia limitu zadłużenia, ponieważ Stany Zjednoczone są coraz bliżej bezprecedensowego niespłacenia swoich długów.

AVA Trade

Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała w weekend, że 1 czerwca to “nieprzekraczalny termin” podniesienia limitu zadłużenia federalnego. Negocjatorzy nie osiągnęli jeszcze porozumienia, a Joe Biden nazwał ustępstwa oferowane przez ustawodawców opozycji “nie do przyjęcia”.

Jednak republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy wyraził optymizm po wtorkowych negocjacjach, mówiąc, że wierzy, iż uda się osiągnąć porozumienie, zanim krajowi zabraknie gotówki na opłacenie rachunków. Jego zdaniem istnieje duże prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia przez 1 czerwca.

Jednak w obliczu zbliżającego się deadline’u, przedstawiciel Luizjany Garret Graves powiedział dziennikarzom we wtorek, że między Białym Domem a republikańskimi negocjatorami pozostaje “znaczna luka”.

Roubini nie jest osamotniony w przewidywaniu katastrofalnego wyniku, jeśli termin zwiększenia pułapu zadłużenia – znany jako data X – minie bez porozumienia. W styczniu agencja ratingowa Moody’s Analytics stwierdziła, że niespłacenie długu może przynieść gospodarce Stanów Zjednoczonych cios w wysokości 12 bilionów dolarów, wywołując spowolnienie porównywalne z tym wywołanym przez globalny kryzys finansowy.

W ubiegłym tygodniu grupa ponad 140 dyrektorów generalnych i znanych osobistości z Wall Street ostrzegła, że rynek akcji załamie się, jeśli ustawodawcy nie będą w stanie podnieść pułapu zadłużenia.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Autor poleca również:

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRozliczenie podatku z Niemiec i zwrot podatku – co warto wiedzieć?
Następny artykułCo zagraża twoim pieniądzom? Łukasz Mickiewicz o oszustwach finansowych
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.